b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_cb27d7e1c21c23ad08cced9ec5972839.jpg

اساس نیوز ؛ حامد کرزای، رئیس جمهوری پیشین افغانستان در نشست رسانه ای در شبکه «دویچه وله» آلمان در پاسخ به سوالی که چرا در زمان ریاست جمهوری وی صلح با طالبان صورت نگرفت، ضمن انتقاد از کشورهای غربی آمریکا را مسئول این ناکامی دانست.


کرزای در پاسخ به اینکه چرا وی در زمان ریاست جمهوری اش به آنچه که «اشرف غنی» رئیس جمهوری کنونی افغانستان در مسئله روند صلح با طالبان به آن دست یافت، نرسید، اقدامات غربی ها در جنگ ۱۷ ساله افغانستان را مقصر شمرد و گفت: در کنفرانس بین المللی ۲۰۰۱ درباره افغانستان که در بن آلمان برگزار شد طالبان نیز باید شرکت می داشت. اینکه این گروه را از چنین کنفرانسی مستثنی کنیم اشتباه بود.

وی ادامه داد: آمریکا دست به اقدامی تلافی جویانه علیه طالبان زد و شبه نظامیان طالبان را با این اقدام به سمت مناطق کوهستانی و در داخل پاکستان سوق داد.

کرزای همچنین آمریکا را به خاطر عدم اعمال فشار بر اسلام آباد به منظور دست برداشتن از حمایت از افراط گرایان مورد انتقاد قرار داد و افزود: طالبان همچون دیگر افغان ها به دنبال صلح است و می شد آنها را پای میز مذاکره کشاند؛ در حال حاضر راه طولانی برای دستیابی به صلح در پیش رو داریم.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که آتش بس موقت میان کابل و طالبان به یک روند دائمی تبدیل شود؛ البته وی اعلام کرد که موانعی برای رسیدن به این هدف وجود دارد.

مطالب مرتبط:

وزیر دفاع عربستان: یمن را از صفحه روزگار محو خواهی

عربستان اداره مسجد بروکسل را پس از پنج دهه واگذار

موضع کشورهای عربی در قبال خروج آمریکا از برجام/است

آخوند کمالی :گروه های تندرو با سوء استفاده از نام

مسئول تبلیغاتی داعش در انگلیس زندگی و ازدواج کرده

ا

سقوط کم سابقه ارزش ریال عربستان

اعلام وضعیت فوق العاده در کره شمالی

مسلمانان روهینجا، محور نشست سازمان همکاری اسلامی د

ا

روزنامه تلگراف:احتمال استفاده از سلاح شیمیایی بوسی

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز