b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_cb27d7e1c21c23ad08cced9ec5972839.jpg

اساس نیوز ؛ حامد کرزای، رئیس جمهوری پیشین افغانستان در نشست رسانه ای در شبکه «دویچه وله» آلمان در پاسخ به سوالی که چرا در زمان ریاست جمهوری وی صلح با طالبان صورت نگرفت، ضمن انتقاد از کشورهای غربی آمریکا را مسئول این ناکامی دانست.


کرزای در پاسخ به اینکه چرا وی در زمان ریاست جمهوری اش به آنچه که «اشرف غنی» رئیس جمهوری کنونی افغانستان در مسئله روند صلح با طالبان به آن دست یافت، نرسید، اقدامات غربی ها در جنگ ۱۷ ساله افغانستان را مقصر شمرد و گفت: در کنفرانس بین المللی ۲۰۰۱ درباره افغانستان که در بن آلمان برگزار شد طالبان نیز باید شرکت می داشت. اینکه این گروه را از چنین کنفرانسی مستثنی کنیم اشتباه بود.

وی ادامه داد: آمریکا دست به اقدامی تلافی جویانه علیه طالبان زد و شبه نظامیان طالبان را با این اقدام به سمت مناطق کوهستانی و در داخل پاکستان سوق داد.

کرزای همچنین آمریکا را به خاطر عدم اعمال فشار بر اسلام آباد به منظور دست برداشتن از حمایت از افراط گرایان مورد انتقاد قرار داد و افزود: طالبان همچون دیگر افغان ها به دنبال صلح است و می شد آنها را پای میز مذاکره کشاند؛ در حال حاضر راه طولانی برای دستیابی به صلح در پیش رو داریم.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که آتش بس موقت میان کابل و طالبان به یک روند دائمی تبدیل شود؛ البته وی اعلام کرد که موانعی برای رسیدن به این هدف وجود دارد.

مطالب مرتبط:

تلویزیون رژیم صهیونیستی: اسرائیل تنها حامی همه پر

مولانا ملازهی : حیا و غیرت خط قرمز ماست و اگر حیا

تیراندازی در مقر "یوتیوب" در امریکا

هشدار کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس از رشد اسلام

وزیر نفت عربستان:بزرگترین سرمایه گذاری عربستان در

به آتش کشیده شدن 23 اتومبیل در استانبول

ا

ترامپ باعث شد یک زن مسلمان شود

ا

موافقت سوریه با ارسال کمک‌های انساندوستانه مصر به

ا

فدریکا موگرینی برجام را توافقی جهانی دانست

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات