b_0_0_0_10_images_yhjtyjtyj.jpg

اساس نیوز ؛ امانوئل ماکرون امسال نتوانست در مراسم ویژه افطار ماه رمضان جمعیت مسلمانان فرانسه شرکت کند و این مراسم شامگاه سه‌شنبه با حضور ژار کلمب وزير کشور فرانسه برگزار ‌شد.


احمد اگرا، رئيس شورای مسلمانان فرانسه دیروز (چهارشنبه) از اینکه رئیس جمهوری این کشور نتوانسته همچون سال گذشته در این مراسم حضور داشته باشد اظهار تأسف کرد و افزود که عدم ارائه نطقی از سوی نخست‌وزیر هم نشانه بی‌میلی مقامات دولت به برگزاری این مراسم است.

رئیس شورای مسلمانان فرانسه افزود‌: «نخست‌وزیر قول داده بود در این مراسم حضور داشته باشد اما سرانجام قرار شد وزیر کشور برای ارائه نطقی بیاید.»

امانوئل ماکرون از پیش دعوت به این مراسم را نپذیرفت اما بنا بود نخست‌وزیر فرانسه، ساعت ۱۱:۴۵ یعنی نزدیک به پایان و «برای صرف چای» خود را به این مراسم برساند. اما دفتر وی سرانجام ساعت حضور او را اعلام نکرد.

نشریه «پاریزین» می‌نویسد به نظر می‌رسد ماکرون مایل نیست فعلا درباره «اسلام فرانسه» چیزی بگوید و اعلام کرده که عدم حضورش به دلیل «برنامه کاری سیاسی» است که با مراسم افطار هماهنگ نبوده است.

خود آقای ماکرون اما هنوز درباره این موضوع حساس اظهار نظری نکرده است. وی ماه فوریه در روزنامه «ژورنال دو دیمانش» فرانسه اعلام کرده بود: «مایلم در نیمه نخست سال ۲۰۱۸ کلیت سازماندهی اسلام فرانسه را پایه‌گذاری کنم.»

رئيس‌جمهوری جوان فرانسه ماه‌ها با روشنفکران، دانشگاهیان و همچنین نمایندگان تمامی مذاهب گفتگو کرد. چگونگی تربیت امامان جماعت و نیز تأمین بودجه اماکن عبادی نیز در برنامه جامع او قرار داشته است. اما احمد اگرا می‌گوید: «او (ماکرون) خود را با این فرض که این موضوع، مسأله ساده‌ای است به دام انداخت. اما هنوز به دیدار ما نیامده و ما همچنان منتظر ملاقات با او هستیم.»

مطالب مرتبط:

فردا ؛ مراسم تشییع جنازه شهید اهل سنت مرزبانی

علمای شاخص اهل سنت : همه آحاد جامعه باید قدردان ام

دستگیری 40 یهودی در تظاهرات علیه خدمت سربازی اجبار

تیلرسون: نمی‌خواستم وزیر خارجه آمریکا شوم، به اصرا

مهمترین محدودیت هایی که دولت تاجیکستان برای مسلمان

سناتور آمریکایی: حقوق تروریست‌ها را ما می دهیم

برداشته شدن ممنوعیت استفاده از حریم هوایی‌ عربستان

بمباران مقر داعش در اطراف شهر رقه سوریه کلید خورد

فریضه جهاد و جفای تکفیری -غربی

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز