b_0_0_0_10_images_talibanchief2Copy1.jpg

اساس نیوز ؛ ملاهبت‌الله ، رهبر طالبان در بیانیه‌ای اظهارداشت که هدف از آغاز مبارزه طالبان در افغانستان ایجاد یک حکومت مستقل اسلامی و پایان بخشیدن به حضور نیروهای خارجی در این کشور است.


وی افزود: ما خواستار زندگی آزادانه مردم مسلمان افغانستان تحت حاکمیت یک نظام اسلامی هستیم اما آمریکای طاغوت و متحدان آنها برای تحمیل نظر خودشان تلاش می‌کنند و با اشغال کشورمان حق اساسی زندگی و آزادی ما را سلب کرده‌اند.

رهبر طالبان تاکید کرد: بزرگترین اشتباه مقامات آمریکایی استفاده از زور در هر موضوعی است در حالی که این روش نتیجه بخش نیست بنابراین اگر مقامات آمریکایی واقعا به حل مسالمت آمیز قضیه افغانستان باور دارند باید مستقیم با طالبان مذاکره کنند.

 ملا هبت‌الله تصریح کرد، آمریکا در افغانستان، روستاها، شهرها، مساجد و مدارس را بمباران  می‌کند، غیرنظامیان را به قتل می‌رسانند،  مردم را به ترک خانه‌هایشان مجبور می‌کند در حالی که برای خودشان مصونیت قضایی قائل می‌شود و کسی نیز حق پرسش از آنها را ندارد.

وی در این بیانیه گفت: «تفاوتی بین اشغال انگلیس و روسیه در گذشته با اشغال آمریکای امروزی در افغانستان نیست، همانطوری که جهاد ما در برابر شوروی و انگلیس برحق بود جهاد ما با آمریکا نیز برحق است. هیچ دلیلی وجود ندارد تا به اشغال آمریکا در افغانستان سر تسلیم فرود آوریم».

آمریکا بخاطر اهداف استعماری خود، در اینجا گروه‌های جدید جنگی تشکیل داده و تلاش می‌کند که در مقابل کشورهای منطقه و همسایگان ما از افغانستان به عنوان یک سنگر مخالف استفاده کند.

رهبر طالبان اظهارداشت: تنها راه نجات افغانستان خروج نیروهای آمریکایی و ناتو از این کشور است، برای رسیدن به این هدف در کنار مبارزه مسلحانه به مذاکرات صلح آمیز نیز باور داریم و دفتر سیاسی طالبان در قطر را باز نگه داشته‌ایم.

ملا هبت الله در بخش دیگری از این پیام از علمای افغانستان و تمام کشورهای اسلامی خواسته تا نسبت به تلاش آمریکا برای سوءاستفاده از عنوان علمای دین هشیار باشند.

مطالب مرتبط:

بیانیه مسجد اعظم پاریس : پیروزی «مکرون» مایه امیدو

پاپ فرانسیس :گریه نوزاد زبان عشق است، مادران از شی

ورود دیر هنگام سازمان ملل در مساله داعش

گام بزرگ جدیدی در راه آشتی دو کره

حسنی مبارک آزاد می شود

حمله موشکی آمریکا به یک پایگاه هوایی در غرب سوریه

دفتر جدید موسس تلگرام کجاست؟

مردم ترکیه:آمریکا بزرگترین حامی تروریسم است

پخش اذان و اقامه نماز دردانشگاهی درکلمبیا

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز