b_0_0_0_10_images_talibanchief2Copy1.jpg

اساس نیوز ؛ ملاهبت‌الله ، رهبر طالبان در بیانیه‌ای اظهارداشت که هدف از آغاز مبارزه طالبان در افغانستان ایجاد یک حکومت مستقل اسلامی و پایان بخشیدن به حضور نیروهای خارجی در این کشور است.


وی افزود: ما خواستار زندگی آزادانه مردم مسلمان افغانستان تحت حاکمیت یک نظام اسلامی هستیم اما آمریکای طاغوت و متحدان آنها برای تحمیل نظر خودشان تلاش می‌کنند و با اشغال کشورمان حق اساسی زندگی و آزادی ما را سلب کرده‌اند.

رهبر طالبان تاکید کرد: بزرگترین اشتباه مقامات آمریکایی استفاده از زور در هر موضوعی است در حالی که این روش نتیجه بخش نیست بنابراین اگر مقامات آمریکایی واقعا به حل مسالمت آمیز قضیه افغانستان باور دارند باید مستقیم با طالبان مذاکره کنند.

 ملا هبت‌الله تصریح کرد، آمریکا در افغانستان، روستاها، شهرها، مساجد و مدارس را بمباران  می‌کند، غیرنظامیان را به قتل می‌رسانند،  مردم را به ترک خانه‌هایشان مجبور می‌کند در حالی که برای خودشان مصونیت قضایی قائل می‌شود و کسی نیز حق پرسش از آنها را ندارد.

وی در این بیانیه گفت: «تفاوتی بین اشغال انگلیس و روسیه در گذشته با اشغال آمریکای امروزی در افغانستان نیست، همانطوری که جهاد ما در برابر شوروی و انگلیس برحق بود جهاد ما با آمریکا نیز برحق است. هیچ دلیلی وجود ندارد تا به اشغال آمریکا در افغانستان سر تسلیم فرود آوریم».

آمریکا بخاطر اهداف استعماری خود، در اینجا گروه‌های جدید جنگی تشکیل داده و تلاش می‌کند که در مقابل کشورهای منطقه و همسایگان ما از افغانستان به عنوان یک سنگر مخالف استفاده کند.

رهبر طالبان اظهارداشت: تنها راه نجات افغانستان خروج نیروهای آمریکایی و ناتو از این کشور است، برای رسیدن به این هدف در کنار مبارزه مسلحانه به مذاکرات صلح آمیز نیز باور داریم و دفتر سیاسی طالبان در قطر را باز نگه داشته‌ایم.

ملا هبت الله در بخش دیگری از این پیام از علمای افغانستان و تمام کشورهای اسلامی خواسته تا نسبت به تلاش آمریکا برای سوءاستفاده از عنوان علمای دین هشیار باشند.

مطالب مرتبط:

درخواست طرح نظارت قانونی بر مساجد آلمان

حاج ماموستا قادری:حج اعلام برائت و نفرین از دشمنان

نگرانی سازمان ملل از اوضاع بحرانی مسلمانان میانمار

گدایان برای گدایی کردن باید 15 یورو پرداخت کنند !!

اتحادیه کارگری نروژ خواستار به رسمیت شناختن کشور

وهابیت در مسیر خود ثابت قدم است

ترزا می ( نخست وزیر انگلیس ) زمان کناره‌گیری خود ر

حمله موشکی آمریکا به یک پایگاه هوایی در غرب سوریه

نقض سخنان ترامپ از طرف مقام ارشد نظامی آمریکا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز