b_0_0_0_10_images_929247_110.jpg

اساس نیوز به نقل از وب‌سایت روزنامه اماراتی البیان؛ مؤسسه چاپ و نشر قرآن «محمد بن راشد» امارات و مؤسسه مطالعات قرآنی «تفسیر» عربستان تفاهم‌نامه‌ای در زمینه چاپ یک میلیون و ۵۰۰ هزار نسخه از کتاب تفسیری «المختصر فی تفسیر القرآن» امضا کردند. این تفاهم‌نامه در مکه به امضا رسید.


عبدالرحمن بن معاضه شهری، مدیرکل مرکز مطالعات قرآنی «تفسیر» عربستان تأکید کرد که امضای این تفاهم‌نامه، دلیلی بر جهانی بودن خدمات این مؤسسه است که توانسته است تاکنون بیش از سه میلیون نسخه از این کتاب را چاپ و آن را به ۳۲ زبان مختلف ترجمه کند.

وی در ادامه گفتد: این فعالیت با توجه به نیاز مخاطبان در استفاده از یک تفسیر روان صورت گرفته و کماکان در تلاش هستیم تا این تعداد را به یک میلیارد نسخه برسانیم.

شیخ نائف زهرانی، مدیر پروژه «المختصر فی تفسیر القرآن» نیز در این باره گفت: این کتاب توسط مرکز مطالعات قرآنی «تفسیر» عربستان و به منظور تسهیل فهم قرآن کریم برای همه قشرهای جامعه تدوین شده است.

وی افزود: این تفسیر سعی دارد با به کارگیری عبارات واضح، آسان و دوری از توضیحات فراوان که خواننده عادی به آن نیاز ندارد و همچنین شرح واژگان مشکل و مشخص کردن آن با رنگ متفاوت وگزینش معنا، جوانب متعددی را در تفسیر خود مدنظر بگیرد.

زهرانی  با اشاره به این که تدوین این کتاب به مدت چهار سال  با حضور ۲۰ متخصص از کشورهای مختلف اسلامی صورت گرفته است، تصریح کرد: در انتهای هر صفحه از این تفسیر، توضیح مختصری از آیات ذکر شده تا در تدبر و استفاده کامل از آیات کمک کند، علاوه بر این در آغاز هر سوره مقصود کلی سوره بیان می‌شود.

این تفاهم‌نامه توسط فیصل بن حیدر، مدیر اجرایی بخش چاپ و توزیع مؤسسه رسانه‌ای دبی به نمایندگی از مؤسسه چاپ قرآن «محمد بن راشد» امارات و عبدالرحمن بن معاضه شهری، مدیر کل مؤسسه مطالعات قرآنی «تفسیر» عربستان امضا شد.

مطالب مرتبط:

دستگیری سرکرده داعش در تونس

ا

امام جمعه اهل سنت زاهدان: مسلمانان لحظات معنوی حج

بانوی مسلمان کاریکاتوریست به جنگ اسلام‌هراسی می‌رو

ورود ترکیه در جنگ موصل

گزارش تصویری از مراسم عمامه گذاری حوزه علمیه چنارل

انتظار متقابل،احترام متقابل

رویترز: ترامپ در این روزها تنها شده است!

رونمایی از جدیدترین ناوچه فوق‌ پیشرفته روسیه

نمایندگان مجلس عراق دستمزد خودشان را کم کردند

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز