b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_c1e0c40d24b03e6186df6fcc167dfdfe.jpg

اساس نیوز ؛ مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در واکنش به تصمیم دولت اتریش مبنی بر تعطیلی 7 مسجد در این کشور و اخراج حدود 60 ائمه این مساجد گفت: این عمل نشانگر میزان نژادپرستی و دشمنی با اسلام از طرف برخی کشورها و سیاستمداران است.


وی همچنین افزود: سیاستمردان نژادپرست و اسلام ستیز، در آینده اروپا را به پرتگاه‌های دیگری خواهند برد.

پروفسورعلی ارباش، رئیس سازمان امور دینی ترکیه نیز تصمیم دولت اتریش را یک اشتباه بسیار بزرگ و مغایر با ارزش های حقوق بشر و آزادی دین و عقیده دانست و گفت: خواهان عقب نشینی از اجرای این تصیمم و گفتمان هستم، چرا که همه انسان‌ها حق برگزاری آزادانه عبادت و آیین‌های دینی اشان را دارند.

گفتنی است ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه نیز امروز در واکنش به این تصمیم گفت: تعطیلی 7 مسجد و اخراج ائمه توسط اتریش، یکی از نتایج موج عوام گرایی نژاد پرستانه و اسلام هراسانه است.

بکر بوزداغ، معاون نخست وزیر و سخنگوی دولت ترکیه نیز در رابطه با صدور مجوز تعطیلی 7 مسجد در اتریش اظهار داشت: این موضوع به معنای مرگ دین و آزادی وجدان در اروپا است.

لازم به ذکر است سباستین کورتس، صدراعظم اتریش در یک نشست مطبوعاتی در وین اعلام کرد که این کشور 7 مسجد را به دلیل " نقض قوانین کشور" تعطیل و حدود شصت امام این مساجد را از کشور اخراج می کند.

مطالب مرتبط:

پرداخت زکات و گردش چرخ اقتصاد

چندین کشته و مجروح بر اثر زلزله در ایتالیا

امام جمعه اهل سنت خاش : اقتدار نظامی ایران اسلامی

رئیس جمهور عراق: برای جلب حمایت بین‌المللی، باید م

رئیس جمهوری فیلیپین خواستار عدم پذیرش داعش در جنوب

ا

امام جمعه کلاله در پیامی سخنان اخیر ترامپ را به شد

ترامپ برای مسلمانان افطاری می دهد

ترکیه و روسیه درباره سوریه کمیته مشترک تشکیل دادن

 

رئیس مسجد فینزبری لندن: حمله راننده خودرو به عابرا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز