b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_c1e0c40d24b03e6186df6fcc167dfdfe.jpg

اساس نیوز ؛ مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در واکنش به تصمیم دولت اتریش مبنی بر تعطیلی 7 مسجد در این کشور و اخراج حدود 60 ائمه این مساجد گفت: این عمل نشانگر میزان نژادپرستی و دشمنی با اسلام از طرف برخی کشورها و سیاستمداران است.


وی همچنین افزود: سیاستمردان نژادپرست و اسلام ستیز، در آینده اروپا را به پرتگاه‌های دیگری خواهند برد.

پروفسورعلی ارباش، رئیس سازمان امور دینی ترکیه نیز تصمیم دولت اتریش را یک اشتباه بسیار بزرگ و مغایر با ارزش های حقوق بشر و آزادی دین و عقیده دانست و گفت: خواهان عقب نشینی از اجرای این تصیمم و گفتمان هستم، چرا که همه انسان‌ها حق برگزاری آزادانه عبادت و آیین‌های دینی اشان را دارند.

گفتنی است ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه نیز امروز در واکنش به این تصمیم گفت: تعطیلی 7 مسجد و اخراج ائمه توسط اتریش، یکی از نتایج موج عوام گرایی نژاد پرستانه و اسلام هراسانه است.

بکر بوزداغ، معاون نخست وزیر و سخنگوی دولت ترکیه نیز در رابطه با صدور مجوز تعطیلی 7 مسجد در اتریش اظهار داشت: این موضوع به معنای مرگ دین و آزادی وجدان در اروپا است.

لازم به ذکر است سباستین کورتس، صدراعظم اتریش در یک نشست مطبوعاتی در وین اعلام کرد که این کشور 7 مسجد را به دلیل " نقض قوانین کشور" تعطیل و حدود شصت امام این مساجد را از کشور اخراج می کند.

مطالب مرتبط:

تجاوز به مهاجران آفریقایی توسط شبه نظامیان مورد حم

آمار جانباختگان 31 کشور در فاجعه منا

افزایش گرایش مردم اسکاتلند به اسلام

زمزمه های کودتای نظامی دیگر در ترکيه در سال 2017

 

ابوهریره راوی بر جسته احاديث نبي اكرم (ص)

نماینده سراوان در بیمارستان بستری شد

رسانه های اجتماعی و افراط گرایی

گرویدن صدها مسلمان به مسیحیت برای دریافت پناهندگی

مولانا فاروقی :رمضان سرشار از درس های انسان ساز اس

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز