b_0_0_0_10_images_606x430_cmsv2_9f166a698d77515887cea888e166b1bc3176004.jpg

اساس نیوز ؛ یک کمدین چینی/استرالیایی که بخاطرشباهت ظاهری با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و تقلید رفتار او مشهور است روز جمعه (دیروز) در سنگاپور بازداشت شد.


وی که با نام مستعار هاوارد ایکس شناخته می‌شود اندکی بعد آزاد شد و اعلام کرد پلیس سنگاپور از وی درباره دیدگاه‌ سیاسی‌اش بازخواست کرده است. مقامات پلیس سنگاپور هنوز دراین باره اظهار نظر نکرده‌اند.

این اتفاق در حالی روی می‌دهد که کمتر از یک هفته به گفتگوی تاریخی رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده باقی مانده است.

هاوارد ایکس که نام واقعی‌اش را به خبرنگار رویترز اعلام نکرد گفت صبح جمعه پس از رسیدن به فرودگاه سنگاپور بازداشت شده و پرسش از او حدود نیم ساعت طول کشیده است.

وی گفت : «از من پرسیدند اگر تا کنون در تظاهراتی شرکت داشته‌ام دیدگاه‌ سیاسی‌ام چه بوده است.» او همچنین گفت به وی گفته شده از منطقه سنتوسا و شانگری لا در سنگاپور دور بماند. این دو نقطه به عنوان «مناطق برنامه‌های ویژه» در دیدار کیم جونگ اون و دونالد ترامپ در نظر گرفته شده است.

هاوارد ایکس ماه پیش به سنگاپور سفر کرده بود با پوششی شبیه لباس رهبر کره شمالی مجموعه عکسی گرفت. وی اعلام کرده است که بنا دارد در روزهای آینده با چند تن از بدل‌های شخصیت‌های سیاسی نظیر دنیس آلن،‌ بدل دونالد ترامپ، کمدی‌های سیاسی اجرا کند.

گرو‌ه‌های مدافع حقوق بشر به دولت سنگاپور اعتراض کرده‌اند که محدودیت هایش خلاف آزادی برگزاری تجمعات و آزادی بیان است. دولت سنگاپور در پاسخ می‌گوید این مقررات برای رعایت نظم و هماهنگی اجتماعی ضروری است.

مطالب مرتبط:

کره شمالی : برای جنگ با امریکا آماده ایم

خاورشناسان و تقابل با بیداری اسلامی

داعش چهار عضو یک خانواده را در موصل اعدام کرد

تراشیدن موی دختر نوجوان به دلیل نپوشیدن روسری

مباحثات درشناخت افراط گرایی درآسیای مرکزی

وعده اختیارات بیشتر به اقلیت‌های مذهبی در میانمار

استخدام 3000 کارمند جدید در فیسبوک

پاکستان نظاميان بيشتری به عربستان اعزام می کند

اجازه استفاده از خاک عراق برای اقدام علیه همسایگان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات