b_0_0_0_10_images_880x495_cmsv2_ad98809fdb3256caa59d4ea7d5951eb03175898.jpg

اساس نیوز: ایالات متحده آمریکا عملیات نظامی خود را علیه گروه داعش در شرق افغانستان تشدید کرد.

به گزارش اساس نیوز به نقل از یورونیوز، ژنرال جان نیکلسون، فرمانده نیروهای ایالات متحده و نیروهای بین‌المللی حاضر در افغانستان، اعلام کرد که عملیات نیروهای تحت فرمان او علیه گروه داعش در طول ایام برقراری آتش‌بس با نیروهای طالبان همچنان گسترش خواهد یافت.

آقای نیکلسون گفته که آتش‌بس فرصتی قابل توجه است که باید در آن از نیروهای آزاد شده از جنگ با طالبان علیه گروه داعش بهره ببریم، چرا که این اولین آتش بس در طول جنگ ۱۷ ساله با طالبان است.

او همچنین خواستار مشارکت نیروهای افغان در افزایش دامنه عملیات علیه گروه داعش شد.

در پی اعلام حمایت فرماندهان نیروهای افغان از این برنامه، بلافاصله نیروی هوایی آمریکا و افغان اولین عملیات مشترک خود را علیه مواضع گروه داعش در ننگرهار انجام دادند.

گروه داعش نیز با حمله به منزل فریدون مومند، نماینده مردم ننگرهار در مجلس نمایندگان افغانستان قصد عملیات انتحاری را داشتند که با مداخله پلیس محلی یکی از مهاجمان انتحاری کشته شد و مهاجمی دیگر هم موفق به گریز از محل درگیری شد. در جریان این درگیری یک نیروی پلیس و دو فرد غیرنظامی کشته شدند.

در همین حال مایکل کوگلمن، کارشناس افغانستان در مرکز ویلسن معتقد است که آتش‌بس فعلی با طالبان کاملا نمادین است. به اعتقاد آقای گلمن این آتش به فرصتی برای تقویت طالبان بدل خواهد شد.

یک مقام رسمی ناتو نیز در واکنش به این آتش بس گفته است که چندان نباید به آن خوشبین بود.

اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان روز پنجشنبه از برقراری آتش‌بس با نیروهای طالبان تا پایان ماه رمضان خبر داد. تصمیم به برقراری آتش‌بس در پی انفجار انتحاری روز دوشنبه در کابل که به کشته شدن ۱۴ تن از جمله هفت عالم مذهبی انجامید، اتخاذ شد. تصمیمی که بر فتوای علمای مذهبی متکی است.

گروه داعش از سال ۲۰۱۵ اقدامات شبه نظامی خود در افغانستان را آغاز کرده و در حال حاضر در بخش هایی از شهر ننگرهار و مرز شرقی افغانستان با پاکستان، مستقر است.

مطالب مرتبط:

شیخ یعقوب شمسا: عاقبت سخت و مجازاتی سنگین در انتظا

دبیر شورای امنیت روسیه: پهپاد آمریکایی در قلمرو هو

خبر فوری:پاکستان دو جنگنده هندی را ساقط کرد

مفتی سابق مصر : تلاش برای تحریف قرآن، محکوم به شکس

درخواست یهودیان برای گشایش معبدی در اربیل (عراق)

ا

پنتاگون: گزارش آناتولی جان نظامیان آمریکایی را به

تندگویی اوباما علیه عربستان سعودی!

یک نوجوان 17 ساله در چین دراثر بازی مداوم با King

روایت عبدالعزیز نعمانی از حادثه عاشورا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات