b_0_0_0_10_images_2500165551.jpg

اساس نیوز به نقل از خبرگزاری یونهاپ ؛ جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا در سخنانی در آغاز نشست سه جانبه با وزرای دفاع کره جنوبی و ژاپن تاکید کرد: تحریم های سازمان ملل علیه کره شمالی تا زمان خلع سلاح کامل این کشور لغو نخواهد شد.


بر اساس این گزارش وی افزود: انتظار می رود مذاکرات با کره شمالی یک مسیر پر از چالش باشد.

نشست سه جانبه وزرای دفاع آمریکا، کره جنوبی و ژاپن در حاشیه اجلاس امنیتی سنگاپور برگزار شده است. این نشست در شرایطی برگزار شده است که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قصد دارند 12 ژوئن یعنی 22 خردادماه در سنگاپور دیدار کنند.

وزیر دفاع آمریکا گفت: ما باید موضع مستحکم و هماهنگ و تدافعی خود را حفظ کنیم تا دیپلمات های ما بتوانند از موضع قدرت در این شرایط حساس مذاکره کنند.

ماتیس افزود:  قدرت های منطقه ای باید تحریم های شورای امنیت سازمان ملل علیه کره شمالی را همچنان اجرا کنند. کره شمالی تنها زمانی با کاهش تحریم ها روبرو خواهد شد که گام های معتبر ، قابل راستی آزمایی و برگشت ناپذیری را به سوی خلع سلاح بردارد.

سونگ یونگ مو وزیر دفاع کره جنوبی نیز گفت: با توجه به رفتارهای گذشته کره شمالی باید کاملا مراقب و محتاط باشیم. البته کره شمالی برخی اقدامات مثبت را اخیرا انجام داده است.

کره شمالی اخیرا سه شهروند آمریکایی را آزاد کرده است و یک سایت آزمایش اتمی خود را نیز تخریب نموده است.

وزیر دفاع کره جنوبی افزود: ما می توانیم منتظر یک آینده روشن و درخشان باشیم و باید از این فرصت استفاده کنیم.

ایتسونوری اونودرا وزیر دفاع ژاپن نیز در سخنانی از برگزاری نشست بین رهبران آمریکا و کره شمالی استقبال کرده است. وی از دو طرف خواست تا مسائل مربوط به موشک های بالستیک و اتباع ژاپنی ربوده شده طی دهه های گذشته را حل و فصل کنند.

مطالب مرتبط:

داود اوغلو: ایران مخزنی کشف نشده برای دنیاست

پلیس اسرائیل یک مظنون آمریکایی-اسرائیلی را در ارتب

تامین ده ها هزار شغل برای پناهجویان

ا

آوارگی هزاران ترکمن در شمال افغانستان از ترس حملات

خطر از بیخ گوش حجاج ایرانی گذشت

 

مذاکرات فلسطین و بی طرفی آمریکایی

تضاد افکار وهابیت با قرآن

گورمز: تمام کائنات به صلح و لطف اسلام نیاز دارند

حاشیه هایی از اظهارات جنجالی امام جمعه تاشکند

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز