b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_964788cbddc5c2680a9.jpg

اساس نیوز ؛ رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به تخریب هتل های اطراف مسجدالحرام در راستای اجرای طرح توسعه حرم حضرت رسول(ص) گفت: امسال زمان اقامت زائران در شهر مدینه کوتاه شده و حداکثر ۶ روز است.


حمید محمدی در گفتگویی از اعزام ۸۵ هزار و ۲۰۰ زائر از کشورمان در قالب ۵۸۳ کاروان برای انجام مناسک حج تمتع در سال ۹۷ خبر داد و عنوان کرد: نیمی از این کاروان ها مدینه قبل و نیمی نیز مدینه بعد هستند.

او یادآور شد: وزارت حج عربستان براساس تصمیم سازمان همکاری اسلامی سهمیه کشورها در حج را یک هزارم جمعیت آنها اعلام کرده است، با این وجود با رایزنی های صورت گرفته سهمیه کشورمان ۸۵ هزار و ۲۰۰ نفر تعیین شده است که البته بخشی از این رقم ویژه دست اندرکاران حج است.

رئیس سازمان حج و زیارت به زمان اعزام این کاروان ها نیز اشاره کرد و گفت: سفر کاروان های مدینه قبل از ۲۷ تیرماه امسال آغاز و تا ۱۹ مرداد ادامه دارد و سفر کاروان های مدینه بعد نیز از هشتم مرداد آغاز و تا بیست و چهارم این ماه ادامه پیدا می کند.

محمدی اضافه کرد: با توجه به تخریب هتل های اطراف مسجد الحرام در راستای اجرای طرح توسعه حرم حضرت رسول (ص)، اسکان زائران در مدینه امسال با محدودیت هایی روبرو می باشد، لذا امسال زمان اقامت زائران در این شهر مقدس کوتاه شده و حداکثر ۶ روز است.

او در ادامه با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی ویژه حجاج، گفت: این دوره ها در قالب ۱۰ تا ۱۲ جلسه با حضور مدیران و روحانیون کاروان ها برگزار شده است و حاضران در آنها با مسایل اجرایی و معنوی سفر حج از جمله امور حمل و نقل، اسکان، مسایل پزشکی، نحوه انجام مناسک و قوانین و مقررات کشور عربستان آشنا شده اند.

رییس سازمان حج و زیارت اظهار داشت: همه برنامه ریزی ها و تمهیدات لازم برای تشرف توام با آرامش و عزتمندانه حجاج ایرانی انجام شده است و با تدارک همه امور در این خصوص جای نگرانی وجود ندارد.

محمدی یادآور شد: کار صدور ویزای حجاج ایرانی از نیمه دوم خرداد ماه جاری آغاز می شود و فرآیند آن همچون سال قبل به شکل الکترونیکی است.

او یادآور شد: براساس توافق های انجام شده نیمی از پروازهای حجاج کشورمان توسط ایرلاین سعودی و نیمی نیز توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی انجام خواهد شد.

رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص تعداد افراد در نوبت برای انجام حج تمتع نیز گفت: یک میلیون و ۳۵۰ هزار هموطن ایرانی در انتظار انجام این سفر معنوی هستند که اگر برای هر سال ۱۰۰ هزار سهمیه در نظر بگیریم بیش از ۱۳ سال برای انجام سفر همه آنها فرصت نیاز است.

مطالب مرتبط:

دولت ازبکستان با افراد محجبه برخورد می کند

کلاس های آموزشی برای نخبگان قرآنی اهل سنت در طول س

مولوی فقهی : برنامه های ماهواره و فضای مجازی عامل

آسیای مرکزی پناهگاه آینده تروریسم

ا

احتمال تصدی گری یک زن مسلمان بر کرسی نخست وزیری رو

هشدار به پیونگ یانگ با رزمایش جنگنده‌های آمریکا و

چین نیروهای ویژه خود تحت عنوان «ببر‌های سیبری» و «

کره شمالی سایت فرماندهی سایبری کره جنوبی را هک کرد

ا

چین به مدل ریش مسلمانان اویغور گیر می دهد !

 

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز