b_0_0_0_10_images_880x495_cmsv2_9840979177f25acab91c2df7169e129a3159702.jpg

اساس نیوز به نقل از یورونیوز ؛ ده‌ها خبرنگار خارجی از جمله خبرنگارانی از رسانه‌های چین، روسیه و آمریکا روز سه‌شنبه (امروز) از پکن با هواپیما رهسپار کرۀ شمالی شدند تا در برنامۀ برچیدن سایت آزمایش‌های هسته‌ای پیونگ یانگ شرکت کنند.


قرار است در جریان مراسمی که بین روزهای چهارشنبه تا جمعه برگزار می‌شود، سایت هسته‌ای «پونگی‌ری» که پیش از این شش آزمایش هسته‌ای در آن انجام شده، نابود شود.

این مراسم تنها چند هفته قبل از دیدار احتمالی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی برگزار می‌شود؛ دیداری که برای ۱۲ ژوئن در سنگاپور برنامه‌ریزی شده است.

نابودی سایت‌های هسته‌ای کرۀ شمالی در حالی انجام خواهد شد که سخنان هفته‌های اخیر مقامات کاخ سفید دربارۀ رویکرد احتمالی واشنگتن در قبال پیونگ یانگ بر نگرانی‌های کرۀ شمالی افزوده است.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ در اواخر ماه آوریل اعلام کرد که با توجه به شبهات دربارۀ گفتگوهای پیش رو میان واشنگتن و پیونگ یانگ، دولت ترامپ درصدد استفاده از مدل لیبی به عنوان رویکردی برای اجبار کرۀ شمالی به مذاکره و توافق با آمریکا است. این سخنان واکنش مقامات کرۀ شمالی را در پی داشت و آنها سخنان آقای بولتون را تهدید حکومت پیونگ یانگ و «حرکتی شوم و حشتناک» توصیف کردند.

محمد قذافی، رهبر لیبی در اوایل دهه ۲۰۰۰ میلادی موافقت کرد که در ازای لغو تحریم‌ها، جاه طلبی‌های هسته‌ای خود را متوقف کند. با این وجود چند سال بعد حکومت قذافی سرنگون و خود او به دست مخالفانی که توسط آمریکا حمایت می‌شدند، کشته شد.

اگرچه پس از آن آقای ترامپ سعی کرد با رد سخنان جان بولتون از نگرانی کره‌ای‌ها بکاهد و به آنها اطمینان دهد که قصد سرنگونی این حکومت را ندارد با این وجود سخنان دیگر مقامات کاخ سفید بیانگر حاکم بودن دیدگاهی مشابۀ بولتون در میان دیگر اعضای بلندپایه دولت آمریکاست.

مطالب مرتبط:

آخرین تحولات یمن و کنترل ارتش بر عدن

ن

پوشیدن روسری برای دختران در مدارس قزاقستان ممنوع ش

انتخابات مجلس یازدهم در روز دوم اسفند

مفتی سوریه: با الجزایر در یک سنگر هستیم

مسابقات حفظ و قرائت قرآن ویژه طلاب و دانشجویان اهل

نبیل الوحش، حقوق دان مصری به علت «دفاع از تجاوز جن

۴ بحران پیش روی عبدالفتاح السیسی

داعش پیشمرگه کرد را اعدام کرد

هدایت و گمراهی در آموزه های دینی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز