b_0_0_0_10_images_880x495_cmsv2_9840979177f25acab91c2df7169e129a3159702.jpg

اساس نیوز به نقل از یورونیوز ؛ ده‌ها خبرنگار خارجی از جمله خبرنگارانی از رسانه‌های چین، روسیه و آمریکا روز سه‌شنبه (امروز) از پکن با هواپیما رهسپار کرۀ شمالی شدند تا در برنامۀ برچیدن سایت آزمایش‌های هسته‌ای پیونگ یانگ شرکت کنند.


قرار است در جریان مراسمی که بین روزهای چهارشنبه تا جمعه برگزار می‌شود، سایت هسته‌ای «پونگی‌ری» که پیش از این شش آزمایش هسته‌ای در آن انجام شده، نابود شود.

این مراسم تنها چند هفته قبل از دیدار احتمالی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی برگزار می‌شود؛ دیداری که برای ۱۲ ژوئن در سنگاپور برنامه‌ریزی شده است.

نابودی سایت‌های هسته‌ای کرۀ شمالی در حالی انجام خواهد شد که سخنان هفته‌های اخیر مقامات کاخ سفید دربارۀ رویکرد احتمالی واشنگتن در قبال پیونگ یانگ بر نگرانی‌های کرۀ شمالی افزوده است.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ در اواخر ماه آوریل اعلام کرد که با توجه به شبهات دربارۀ گفتگوهای پیش رو میان واشنگتن و پیونگ یانگ، دولت ترامپ درصدد استفاده از مدل لیبی به عنوان رویکردی برای اجبار کرۀ شمالی به مذاکره و توافق با آمریکا است. این سخنان واکنش مقامات کرۀ شمالی را در پی داشت و آنها سخنان آقای بولتون را تهدید حکومت پیونگ یانگ و «حرکتی شوم و حشتناک» توصیف کردند.

محمد قذافی، رهبر لیبی در اوایل دهه ۲۰۰۰ میلادی موافقت کرد که در ازای لغو تحریم‌ها، جاه طلبی‌های هسته‌ای خود را متوقف کند. با این وجود چند سال بعد حکومت قذافی سرنگون و خود او به دست مخالفانی که توسط آمریکا حمایت می‌شدند، کشته شد.

اگرچه پس از آن آقای ترامپ سعی کرد با رد سخنان جان بولتون از نگرانی کره‌ای‌ها بکاهد و به آنها اطمینان دهد که قصد سرنگونی این حکومت را ندارد با این وجود سخنان دیگر مقامات کاخ سفید بیانگر حاکم بودن دیدگاهی مشابۀ بولتون در میان دیگر اعضای بلندپایه دولت آمریکاست.

مطالب مرتبط:

روسیه نیروی زمینی به سوریه اعزام می‌کند

دلایل فرا خوانده شدن سفیر اردن از تهران

آداب عزاداری مسلمانان اهل سنت افغانستان در ماه محر

ابراز نگرانی رسانه‌های غربی در مورد جمعیت مسلمانان

اشتباه گرفتن بیماران قلبی با تروریستها در ترکیه

ا

دیدگاه مسلمانان بریتانیا درباره داعش

سمیناری تحت عنوان اهمیت مسجد الاقصی برای مسلمانان

مولانا عبدالحمید : هیچ حکومت و شخصیتی حق ندارد بر

بزرگترین مانور هوایی بین المللی در اراضی اشغالی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات