b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_3f02f5536c5ff59e86f55c4ad83b38ee9.jpg

اساس نیوز: مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه طی سه روز گذشته با وزرای خارجه 37 کشور جداگانه تلفنی گفتگو و در باره تحولات اخیر در فلسطین رایزنی کرد.

به گزارش اساس نیوز به نقل از آناتولی، مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در آستانه نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی درباره فلسطین در شهر استانبول طی سه روز گذشته با وزرای خارجه 37 کشور جداگانه تلفنی گفتگو و در خصوص انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس اشغالی و همچنین کشتار مردم فلسطین به دست نیروهای اسرائیلی در مرز نوار غزه تبادل نظر کرد.

ترکیه به حملات وحشیانه نظامیان اسرائیل علیه شهروندان نوار غزه که تاکنون 62 شهید و بیش از 3 هزار زخمی برجای گذاشته است، واکنش جدی و تند نشان داد و تلاش های دیپلماتیک در این زمینه را تسریع کرد.

آنکارا خواستار برگزاری نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی برای روز جمعه در استانبول شد. وزیر خارجه کشور در همین راستا با دبیر کل این سازمان و همچنین با همتایان خود از 37 کشور جداگانه گفتگو و در باره تحولات اخیر در فلسطین رایزنی کرد.

آنکارا علاوه بر گفتگوی تلفنی قصد دارد از شورای امنیت سازمان ملل برگزاری جلسه‌ای با محوریت وضعیت قدس را درخواست کند.

گفتنی است ده‌ها هزار فلسطینی 14 مه در تظاهرات «میلیونی بازگشت» علیه انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس شرقی و هفتادمین سالگرد روز نکبت شرکت کردند.

همزمان با روز نکبت و اجرایی شدن دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر انتقال سفارت این کشور به قدس، بر اثر حمله نظامیان اسرائیل به شرکت کنندگان در تظاهرات مسالمت آمیز 62 فلسطینی شهید و بیش از 3188 نفر دیگر زخمی شدند.

مطالب مرتبط:

ممنوعیت روزه در چین

ا

مسلمانان قربانیان اصلی گروهک‌های تروریستی در خاورم

کویت برگزاری هر نوع مراسم دینی در خارج از محدوده ح

پیشنهاد ترکیه برای برگزاری نشست مشترک میان سازمان

تحقیق در مورد چرایی رشد اسلام در کانادا

مسکو: از طالبان حمایت نمی‌کنیم

 

بیش از ۱۷ میلیون آواره در کشورهای اسلامی

برداشته شدن ممنوعیت حجاب در ارتش ترکیه

ا

اهل سنت با تسلط داعش بر سرزمین‌های اسلامی مخالف اس

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز