b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_3f02f5536c5ff59e86f55c4ad83b38ee9.jpg

اساس نیوز: مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه طی سه روز گذشته با وزرای خارجه 37 کشور جداگانه تلفنی گفتگو و در باره تحولات اخیر در فلسطین رایزنی کرد.

به گزارش اساس نیوز به نقل از آناتولی، مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در آستانه نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی درباره فلسطین در شهر استانبول طی سه روز گذشته با وزرای خارجه 37 کشور جداگانه تلفنی گفتگو و در خصوص انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس اشغالی و همچنین کشتار مردم فلسطین به دست نیروهای اسرائیلی در مرز نوار غزه تبادل نظر کرد.

ترکیه به حملات وحشیانه نظامیان اسرائیل علیه شهروندان نوار غزه که تاکنون 62 شهید و بیش از 3 هزار زخمی برجای گذاشته است، واکنش جدی و تند نشان داد و تلاش های دیپلماتیک در این زمینه را تسریع کرد.

آنکارا خواستار برگزاری نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی برای روز جمعه در استانبول شد. وزیر خارجه کشور در همین راستا با دبیر کل این سازمان و همچنین با همتایان خود از 37 کشور جداگانه گفتگو و در باره تحولات اخیر در فلسطین رایزنی کرد.

آنکارا علاوه بر گفتگوی تلفنی قصد دارد از شورای امنیت سازمان ملل برگزاری جلسه‌ای با محوریت وضعیت قدس را درخواست کند.

گفتنی است ده‌ها هزار فلسطینی 14 مه در تظاهرات «میلیونی بازگشت» علیه انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس شرقی و هفتادمین سالگرد روز نکبت شرکت کردند.

همزمان با روز نکبت و اجرایی شدن دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر انتقال سفارت این کشور به قدس، بر اثر حمله نظامیان اسرائیل به شرکت کنندگان در تظاهرات مسالمت آمیز 62 فلسطینی شهید و بیش از 3188 نفر دیگر زخمی شدند.

مطالب مرتبط:

کنفرانسی در سنگال خواستار مشارکت کشورهای اسلامی در

استرالیا خواستار بازگرداندن مظنون داعش از ترکیه شد

ا

به آتش کشیده شدن 23 اتومبیل در استانبول

ا

«ساعت فاجعه» نزدیکتر شدن به زمان از بین رفتن تمدن

استاد اهل سنت دانشگاه فردوسی مشهد، به عنوان هیات ع

میانمار،قتلگاه مسلمانان…..

استعفای مشاور ویژه ترامپ در زمینه مبارزه با تروریس

مولانا ساداتی: اهانت و ناسزاگویی مقدسات در تضاد ب

نقش آمریکا در قدرت‌دهی به داعش؛ پاشنه آشیل تروریست

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز