b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_3f02f5536c5ff59e86f55c4ad83b38ee9.jpg

اساس نیوز: مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه طی سه روز گذشته با وزرای خارجه 37 کشور جداگانه تلفنی گفتگو و در باره تحولات اخیر در فلسطین رایزنی کرد.

به گزارش اساس نیوز به نقل از آناتولی، مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در آستانه نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی درباره فلسطین در شهر استانبول طی سه روز گذشته با وزرای خارجه 37 کشور جداگانه تلفنی گفتگو و در خصوص انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس اشغالی و همچنین کشتار مردم فلسطین به دست نیروهای اسرائیلی در مرز نوار غزه تبادل نظر کرد.

ترکیه به حملات وحشیانه نظامیان اسرائیل علیه شهروندان نوار غزه که تاکنون 62 شهید و بیش از 3 هزار زخمی برجای گذاشته است، واکنش جدی و تند نشان داد و تلاش های دیپلماتیک در این زمینه را تسریع کرد.

آنکارا خواستار برگزاری نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی برای روز جمعه در استانبول شد. وزیر خارجه کشور در همین راستا با دبیر کل این سازمان و همچنین با همتایان خود از 37 کشور جداگانه گفتگو و در باره تحولات اخیر در فلسطین رایزنی کرد.

آنکارا علاوه بر گفتگوی تلفنی قصد دارد از شورای امنیت سازمان ملل برگزاری جلسه‌ای با محوریت وضعیت قدس را درخواست کند.

گفتنی است ده‌ها هزار فلسطینی 14 مه در تظاهرات «میلیونی بازگشت» علیه انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس شرقی و هفتادمین سالگرد روز نکبت شرکت کردند.

همزمان با روز نکبت و اجرایی شدن دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر انتقال سفارت این کشور به قدس، بر اثر حمله نظامیان اسرائیل به شرکت کنندگان در تظاهرات مسالمت آمیز 62 فلسطینی شهید و بیش از 3188 نفر دیگر زخمی شدند.

مطالب مرتبط:

اعدامهای جدید بدست کودکان داعش+عکس

زندگی با پهپادها: کودکان افغانی از آسمان می ترسند

استقبال از ابتکار تلفنی ترکیه برای آموزش قرآن

عوامل فردی و اجتماعی جذب افراد در داعش در منطقه آس

درگیری خانه به خانه در قندوز

مسلح شدن معلمان در ایالت فلوریدا آمریکا مجاز شد

نتیجه سه نظرسنجی درباره حجاب در روسیه

 

"عربستان، آمریکا و اسرائیل منشأ شر مطلق هستند"

دین حق را به رکود ،فرمان ندهید !

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز