b_0_0_0_10_images_hhi4838masjidnabawi.jpg

اساس نیوز ؛ فرش‌‌های مسجد النبی (واقع در شهر مدینه عربستان) به مناسبت ماه رمضان تغییر یافت. این کار به منظور ارتقاء سطح بهداشت و نظافت این مسجد وسیع صورت گرفت.

بندر الحسینی مدیریت بخش حفظ و نگهداری فرش مسجد النبی اظهار داشت: دست اندرکاران این بخش در استقبال ماه رمضان با بکارگیری دستگاه حرارتی مدرن به منظور عدم ایجاد فاصله میان فرش‌ها به تغییر ۵۰ تخته فرش پرداختند. علاوه بر این، سیستم روشنایی خودکار مسجد نبوی و محوطه، گنبد، سایبان‌ها، مه‌پاش‌ها و پله‌های برقی‌ با محوطه اطراف تنظیم شدند تا متناسب با نور، دما و شرایط اطراف عمل کنند.

وی افزود: تغییر فرش مسجد النبی ضمن یک برنامه کامل و منسجم است تا در نهایت اسباب آسایش زائرین مهیا شود.

این مسئول مسجد نبوی از افزایش تعداد دربان‌ها و مترجمان در رمضان خبر داد و گفت: علاوه بر وجود مترجمان این مکان مجهز به گوشی‌هایی برای ترجمه خطبه نماز جمعه به زبان‌های متعددی مانند: فرانسه، انگلیسی، اردو، مالایی و… شده‌ است؛ این گوشی‌ها در محوطه مسجد، توزیع می‌شوند و با تنظیم روی موج FM به ترجمه فوری به زبان مورد نظر می‌پردازند.

همچنین مرکزی در محوطه مسجد برای ارائه سریع و ویژه خدمات به زائرین طراحی شد. این فعالیت در کنار خدمات الکترونیکی‌ای است که از طریق اپلکیشن موجود در سایت «بوابه الحرمین» نیزقابل استفاده است تا به این ترتیب یک پل ارتباطی با زائر ایجاد شود.

این مکان برای اجرای مراسم اعتکاف، تقدیم افطار به روزه‌دارن، حمل ۳۰۰ تن آب خنک زمزم، خدمات درمانی، آمبولانس و سایر خدمات بهداشتی نیز اعلام آمادگی کرد. مساحت تقریبی حرم نبوی ۴۰۰ هزار و ۵۰۰ متر مربع است و ۶۵۰ هزار نفر گنجایش دارد.

 

مطالب مرتبط:

دمپایی پلاستیکی سلاح قلمداد می شود

جلوگیری از سوزاندن قرآن در مقابل کاخ سفید

خطیب جمعه پاوه : دولت‌های جنگ‌افروز می‌خواهند بعد

داعش:تعیین جایزه یک میلیون دلاری برای کشتن دختر ای

ا

ظلم دولت چین درحق کودکان مسلمان چینی

تکذیب خبر ترور نماینده روسیه در ناتو /مقتول حسابرس

استقرار 200 افسر مصری درنقاط استراتژیک سوریه در هم

ا

استخدام ۱۰ هزار رانندۀ زن توسط شرکتهای «اوبر» و «ک

«دختران ایرانشهر»؛ داغ دل این روزهای ایران

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز