b_0_0_0_10_images_rextillerson.jpg

اساس نیوز ؛ رکس تیلرسون وزیر خارجه سابق آمریکا در جمع فارغ التحصیلان موسسه نظامی ویرجینیا به این حقیقت اشاره کرد که چنین بحران هایی در صورتیکه مدیریت نشوند به فقدان آزادی منجر می شوند.


او همچنین گفت: تنها جوامعی قادر به پیگیری حقیقت و به چالش کشیدن واقعیت هستند که آزادی واقعی داشته باشند.


تیلرسون تاکید کرد: وقتی ما به عنوان مردم، مردم آزاد در باب حقیقت می لغزیم حتی در مورد مسائل خیلی بدیهی آمریکا را دچار اختلال می کنیم. اگر ما به عنوان آمریکایی ها با بحران اخلاقیات و انسجام و همبستگی در جامعه خودمان و در میان رهبران مان هم در حوزه دولت و هم عرصه عمومی مقابله نکنیم پس از آن شاهد آن خواهیم بود که دموکراسی آمریکا وارد مرحله خاکستری خواهد شد.


تیلرسون در سخنان خود مستقیما به نام دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اشاره نکرد اما به برخی از سیاست های دولت او اشاره داشت که متحدان دیرینه را نادیده گرفته یا تجارت آزاد را که موتور رشد جهانی است نادیده می گیرد.


او در اشاره آشکار به ترامپ که برخلاف توصیه دیپلمات های ارشد از برخی توافق های بین المللی خارج شده و به اعمال تعرفه های سنگین تهدید کرده است، گفت: ما نباید متحدان دیرینه خود را همیشگی فرض کنیم. در بحث تجارت آزاد قسمت عمده جهان توسعه یافته آن را مثبت می داند اما بسیاری در داخل هنوز مایلند تا اقتصاد جهانی را کاملا در آغوش بگیرند و باید اذعان کرد که چنین تغییراتی هم فرصت است و هم چالش.

مطالب مرتبط:

امام جمعه اهل سنت آزادشهر:اقامه نماز وعمل قربانی ف

بازدید از غرفه های ناشران اهل سنت در سی و یکمین نم

افزایش جنایت و خودکشی در بین جوانان ازبک

پیامدهای ناگوار مناسبات دختران و پسران

فرد ناشناسی در واشینگتن به سوی ماموران پلیس تیراند

خودداری یک فوتبالیست آمریکایی از سفر به اسرائیل

کلیسای شهر تورنتو میزبان مسلمانان شد

دیدار دوباره خانواده فلسطینی در سرزمین وحی پس از 1

وزارت کشور آلمان: پ.ک.ک در فهرست سازمان های تروریس

ا

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز