b_0_0_0_10_images_rextillerson.jpg

اساس نیوز ؛ رکس تیلرسون وزیر خارجه سابق آمریکا در جمع فارغ التحصیلان موسسه نظامی ویرجینیا به این حقیقت اشاره کرد که چنین بحران هایی در صورتیکه مدیریت نشوند به فقدان آزادی منجر می شوند.


او همچنین گفت: تنها جوامعی قادر به پیگیری حقیقت و به چالش کشیدن واقعیت هستند که آزادی واقعی داشته باشند.


تیلرسون تاکید کرد: وقتی ما به عنوان مردم، مردم آزاد در باب حقیقت می لغزیم حتی در مورد مسائل خیلی بدیهی آمریکا را دچار اختلال می کنیم. اگر ما به عنوان آمریکایی ها با بحران اخلاقیات و انسجام و همبستگی در جامعه خودمان و در میان رهبران مان هم در حوزه دولت و هم عرصه عمومی مقابله نکنیم پس از آن شاهد آن خواهیم بود که دموکراسی آمریکا وارد مرحله خاکستری خواهد شد.


تیلرسون در سخنان خود مستقیما به نام دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اشاره نکرد اما به برخی از سیاست های دولت او اشاره داشت که متحدان دیرینه را نادیده گرفته یا تجارت آزاد را که موتور رشد جهانی است نادیده می گیرد.


او در اشاره آشکار به ترامپ که برخلاف توصیه دیپلمات های ارشد از برخی توافق های بین المللی خارج شده و به اعمال تعرفه های سنگین تهدید کرده است، گفت: ما نباید متحدان دیرینه خود را همیشگی فرض کنیم. در بحث تجارت آزاد قسمت عمده جهان توسعه یافته آن را مثبت می داند اما بسیاری در داخل هنوز مایلند تا اقتصاد جهانی را کاملا در آغوش بگیرند و باید اذعان کرد که چنین تغییراتی هم فرصت است و هم چالش.

مطالب مرتبط:

شرایط جدید صدور روادید شنگن اعلام شد

 

نگارش قرآن کریم به خط حافظ عثمان توسط زندانیان غزه

راه اندازی کمیته زکات اهل سنت در استان هرمزگان

فضائل ده روز اول ذی الحجه

 

اعترافات نظامی صهیونیست که حماس موفق شد تلفنش را ه

تداوم تلاشها برای همسویی در اعلام حلول ماه مبارک ر

ترامپ: عربستان باید هزینه حضور آمریکا در سوریه را

آشنا شدن دانشجویان «ایندیانا» آمریکا با اسلام و پو

مخالفت سفیر عربستان از بروز جنگ جهانی در خلیج فارس

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات