b_0_0_0_10_images_trghrth.jpg

اساس نیوز ؛ رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه طی سخنانی در جمع دانشجویان ترک‌ در لندن، حملات اسرائیل علیه تظاهرات مسالمت‌آمیز فلسطینیان در غزه را به شدت محکوم کرد و گفت: بر اثر تیراندازی سربازان اسرائیلی به سوی فلسطینی‌ها، تعداد زیادی فلسطینی کشته شده‌اند. هم اسرائیل را به عنوان عامل این کشتار و قتل‌عام و هم آمریکا و کسانی که در برابر آن سکوت اختیار می‌کنند را به شدت محکوم می‌کنیم.


اسرائیل تروریسم دولتی اعمال می‌کند. اسرائیل یک دولت تروریستی است. به عنوان یک دولت ترور نیز با اقداماتی که در حال حاضر انجام می‌دهد این موضوع را ثابت می‌کند. برای شهدای فلسطینی از خداوند متعال طلب رحمت و آمرزش مسئلت دارم. برای اعلام همبستگی با برادران فلسطینی، سه روز عزای عمومی در ترکیه اعلام می‌کنیم. اجازه نمی‌دهیم امروز، روز از دست دادن قدس باشد. به حمایت قاطعانه از برادران فلسطینی ادامه خواهیم داد.

اردوغان به انتقاد از کارشکنی رژیم صهیونیستی برای کمک‌رسانی به مجروحان فلسطینی گفت: متأسفانه حتی در ارسال دارو برای فلسطینی‌ها که در بخش مراقبت‌های ویژه به سر می‌برند نیز سختی می‌کشیم و با ممانعت مواجه می‌شویم. روند امدادرسانی هلال‌احمر ترکیه به بیمارستان‌های غزه شامل اقلام ضروری به ارزش 100 هزار دلار و همچنین اقدامات لازم برای تخلیه مجروحان از غزه با هماهنگی آفاد و ستاد کل ارتش آغاز شده است.

مطالب مرتبط:

فتنه از قتل مهلک تر است

موصل پس از آزادی به کدام نیروها سپرده می‌شود؟

دیدار جداگانه نخست وزیر سنگاپور با دونالد ترامپ و

اولین گواهینامه رانندگی برای زنان عربستان صادر شد

دست به دعا شدن کودکان آواره روهینگیایی + عکس

یک شخص محکوم به اعدام در فراه از نزد طالبان مسلح ف

مولانا فقهی : غفلت های دنیای اسلام باعث گرفتار آمد

دادگاه هلند «ویلدرز» اسلام ستیز را مجرم شناخت

عقلانیت عنصر گم شده داعشی ها !

ع

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز