b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_4647cee715eeca23e93d7b066a507c62.jpg

اساس نیوز ؛ رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و رئیس دوره‌ای نشست سازمان همکاری اسلامی با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به انتقال سفارت آمریکا به قدس گفت : قدس به ویژه قدس شرقی پایتخت فلسطین است.


اردوغان در این باره اظهار داشت: آمریکا با این اقدام که مغایر با مفهوم حق و عدالت بشریت است، تمامی قطعنامه‌های مربوطه سازمان ملل حتی دست‌آورد‌های خود را نیز نقض کرده، به اعتبار خود در نزد جامعه بین‌املل آسیب رسانده و نقش میانجیگری خود در حل اختلافات را نیز از دست داده است.

رئیس جمهور ترکیه همچنین گفت: عده ای از جمله آمریکا در پی آن هستند که قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت بشناسند، تصمیم آنها اهمیتی ندارد. این موضوع در سازمان ملل به رای گذاشته شده است.

وی افزود: آمریکا با انتقال سفارت خود به قدس طرف فلسطینی که بارها خواسته خود برای صلح را حقیقتا ثابت کرده را مجازات می کند. بر عکس به دولت اسرائیل که از صد‌ها سال خاک مردم فلسطین را اشغال، تعهدات برای راه‌حل دو دولتی را نقض کرده و از دستیابی به صلح جلوگیری می کند، پاداش داده است. تاریخ و وجدان بشریت بی‌عدالتی‌ها نسبت به برادران فلسطینی را هرگز نخواهد بخشید. راه‌حل عادل و پایدار برای مساله فلسطین فقط با به وجود آمدن دولت فلسطین با مرزهای 1967 که پایتخت آن قدس شرقی باشد، امکان پذیر است.


مطالب مرتبط:

رهبر «لشکر طیبه» پاکستان بازداشت خانگی شد

ا

لندن؛ میزبان نمایشگاه سبک زندگی اسلامی

مولوی حنفی: اعمال و رفتار گروه های تندرو با جهاد ا

کنفرانس «باهم ضد تروریسم» با حضور علمای مسلمان و م

تلاش حزب تحریک اسلامی ازبکستان جهت سربازگیری برای

معاون البغدادی در سوریه به هلاکت رسید

اسنودن : احتمال دستگیری رئیس جدید سیا در سفر به ات

اخراج هزاران کارگرپاکستانی و هندی از عربستان به د

ا

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه : اقدام مسئولان آمری

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز