b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_4647cee715eeca23e93d7b066a507c62.jpg

اساس نیوز ؛ رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و رئیس دوره‌ای نشست سازمان همکاری اسلامی با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به انتقال سفارت آمریکا به قدس گفت : قدس به ویژه قدس شرقی پایتخت فلسطین است.


اردوغان در این باره اظهار داشت: آمریکا با این اقدام که مغایر با مفهوم حق و عدالت بشریت است، تمامی قطعنامه‌های مربوطه سازمان ملل حتی دست‌آورد‌های خود را نیز نقض کرده، به اعتبار خود در نزد جامعه بین‌املل آسیب رسانده و نقش میانجیگری خود در حل اختلافات را نیز از دست داده است.

رئیس جمهور ترکیه همچنین گفت: عده ای از جمله آمریکا در پی آن هستند که قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت بشناسند، تصمیم آنها اهمیتی ندارد. این موضوع در سازمان ملل به رای گذاشته شده است.

وی افزود: آمریکا با انتقال سفارت خود به قدس طرف فلسطینی که بارها خواسته خود برای صلح را حقیقتا ثابت کرده را مجازات می کند. بر عکس به دولت اسرائیل که از صد‌ها سال خاک مردم فلسطین را اشغال، تعهدات برای راه‌حل دو دولتی را نقض کرده و از دستیابی به صلح جلوگیری می کند، پاداش داده است. تاریخ و وجدان بشریت بی‌عدالتی‌ها نسبت به برادران فلسطینی را هرگز نخواهد بخشید. راه‌حل عادل و پایدار برای مساله فلسطین فقط با به وجود آمدن دولت فلسطین با مرزهای 1967 که پایتخت آن قدس شرقی باشد، امکان پذیر است.


مطالب مرتبط:

عذرخواهی مفتی تونس از مردم این کشور

ولیعهد سعودی برای دیدار با ترامپ، عازم آمریکا شد

نظام سیاسی اقلیم کردستان مانع از استقرار دمکراسی ا

ا

مولوی عثمانی:مراسم ختم قرآن اهل سنت زاهدان جلوه گا

ارثیه هنگفت از خانم منشی برای برلوسکونی

ترامپ همه سفرای آمریکا را به کشور فراخواند !

حبیب علی الجفری قدم بعدی کنفرانس اهل سنت و جماعت ر

«قاضی شرعی» جبهه‌النصره مسیحی شد/عکس

جان کری:برجام قوی ترین توافق کره زمین است

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز