b_0_0_0_10_images_315113.jpg

اساس نیوز ؛ آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان جایزه "چراغ صلح" را که جایزه ای برای همزیستی مسالمت آمیز میان ملت ها است، دریافت کرد.


صدراعظم آلمان این جایزه را به خاطره اقداماتش در قبال مهاجران دریافت کرد. او اخیرا هم ضمن عدم پذیرش درخواست دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای دنبال کردن رویه او در خروج از توافق هسته ای با ایران و بازگرداندن تحریم ها علیه کشورمان تاکید کرده که آلمان در برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) باقی خواهد ماند.

مرکل در مراسم اهدای این جایزه که در کلیسای سن فرانسیس در شهر آسیزی ایتالیا برگزار شد، اظهار کرد: تشدید اخیر تنش ها میان اسرائیل و ایران نگرانی عمیقی را برمی انگیزد و تصمیم دونالد ترامپ برای خروج از توافق هسته ای ایران وضعیت را در خاور میانه وخیم تر کرده و شرایط را "از این هم پرتنش تر" می کند.

صدراعظم آلمان، وضعیت سوریه را "یکی از بزرگ ترین تراژدی های انسانی" در جهان مدرن دانست و از سیاستمداران سراسر جهان درخواست کرد که برای پایان دادن به این بحران هر اقدامی را که می توانند، انجام دهند.

مرکل گفت: این درگیری به درگیری منافع منطقه ای و درگیری میان مذاهب و ادیان تبدیل شده است. به همین دلیل است که این جایزه به من و سایر رهبران اروپایی یادآوری می کند که باید در حل این درگیری بیشتر مشارکت کنیم.

او همچنین در خصوص افزایش پوپولیسم در اروپا و به ویژه در ایتالیا هشدار داد و گفت: تحمل باید همیشه در اتحادیه اروپا وجود داشته باشد.

بر اساس اعلام انزو فورتوناتو، مدیر دفتر مطبوعاتی کلیسای آسیزی، این جایزه به دلیل اقدامات مرکل در راستای پذیرش پناهجویان به او اعطا شده است.

مطالب مرتبط:

راز سنگ های عظیم الجثه استون هنج

ماموستا قادری : امروزه غفلت جامعه اسلامی باعث شده

 

یک کشته و دستگیری 250 نفر در اعتراض به افزایش قیمت

مسلمانان قربانیان اصلی گروهک‌های تروریستی در خاورم

دغدغه های نخستین پلیس محجبه در استرالیا

مشاهده ویدئوهای جنایات داعش حرام است

مذاکرات صلح سوریه در ژنو به تعویق افتاد

اوباما:مرگ رهبرطالبان، نقطه عطفی درصلح افغانستان ا

روزت مبارک کارگر

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز