b_0_0_0_10_images_315113.jpg

اساس نیوز ؛ آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان جایزه "چراغ صلح" را که جایزه ای برای همزیستی مسالمت آمیز میان ملت ها است، دریافت کرد.


صدراعظم آلمان این جایزه را به خاطره اقداماتش در قبال مهاجران دریافت کرد. او اخیرا هم ضمن عدم پذیرش درخواست دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای دنبال کردن رویه او در خروج از توافق هسته ای با ایران و بازگرداندن تحریم ها علیه کشورمان تاکید کرده که آلمان در برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) باقی خواهد ماند.

مرکل در مراسم اهدای این جایزه که در کلیسای سن فرانسیس در شهر آسیزی ایتالیا برگزار شد، اظهار کرد: تشدید اخیر تنش ها میان اسرائیل و ایران نگرانی عمیقی را برمی انگیزد و تصمیم دونالد ترامپ برای خروج از توافق هسته ای ایران وضعیت را در خاور میانه وخیم تر کرده و شرایط را "از این هم پرتنش تر" می کند.

صدراعظم آلمان، وضعیت سوریه را "یکی از بزرگ ترین تراژدی های انسانی" در جهان مدرن دانست و از سیاستمداران سراسر جهان درخواست کرد که برای پایان دادن به این بحران هر اقدامی را که می توانند، انجام دهند.

مرکل گفت: این درگیری به درگیری منافع منطقه ای و درگیری میان مذاهب و ادیان تبدیل شده است. به همین دلیل است که این جایزه به من و سایر رهبران اروپایی یادآوری می کند که باید در حل این درگیری بیشتر مشارکت کنیم.

او همچنین در خصوص افزایش پوپولیسم در اروپا و به ویژه در ایتالیا هشدار داد و گفت: تحمل باید همیشه در اتحادیه اروپا وجود داشته باشد.

بر اساس اعلام انزو فورتوناتو، مدیر دفتر مطبوعاتی کلیسای آسیزی، این جایزه به دلیل اقدامات مرکل در راستای پذیرش پناهجویان به او اعطا شده است.

مطالب مرتبط:

امت "کلمه ای به وسعت اندیشه"

اعلام موجودیت داعش در فیلیپین با تصرف یک جزیره

آغاز «هفته وحدت» همزمان با سالروز میلاد پیامبر اسل

گروه های معترض به سیاست های اردوغان در سوئیس وی را

 

ماموستا بازرگان: شبکه های ماهواره ای مدعی اهل سنت

گزارش سازمان شفافیت بین المللی از رشد فساد مالی در

گمانه زنی رسانه پاکستانی درباره دلیل غیبت غیرعادی

آخوند بشاورد: نمازهای پنجگانه، صدقات جاریه، تلاوت

ابراز نگرانی رسانه‌های غربی در مورد جمعیت مسلمانان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز