b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_04c6510cd533db226266fe825dcec6db.jpg

اساس نیوز ؛ رجب طیب اردوغان ر‌ئیس جمهور ترکیه طی اظهاراتی در مراسمی در اتحادیه اتاق ها و بورس های ترکیه در آنکارا گفت: دشمنان ترکیه با پنهان شدن پشت دلالان ارز، لابی‌های سودجو و موسسات اعتباری نمى‌توانند به ما ضربه بزنند.


وی همچنین اظهار داشت: آن‌ها سعی کردند تا ترکیه را در امواج بازی های کوچک غرق کنند، ولی ما توانستیم با اتحاد و همبستگی، کشورمان را به بندر امن برسانیم. آن‌ها تلاش کردند تا ترکیه را در زمینه تولید، صادرات و استخدام در تنگنا قرار دهند ولی ما با اتحاد و همبستگی خود با یافتن راه های جدید از این تنگناها خارج شدیم. در صورت لزوم حتی پول کفن هایمان را به دارایی های کشورمان اضافه کردیم و به نامردان فرصت ندادیم.


اردوغان افزود: برخی تلاش می کنند با عملیات روانی نوسان اقتصادی موجود بازار جهانی را گونه ای جلوه دهند که گویا کشور دچار مشکل شده است و ملت عزیزمان را نگران می کنند.


وی ادامه داد: عرصه اقتصادی بسیار شکننده است. هر چقدر ما با حساسیت بسیار بالا با شایعات و دروغ ها برخورد می کنیم، برخی بر خلاف آن اقدام می‌کنند. در روزهای اخیر نیز با چنین اقدامات غيرمسئولانه‌اى مواجه هستیم.


رئیس جمهور ترکیه گفت: با توجه به ارقام سه ماهه نخست سال، میزان رشد امسال نیز در سطح سال گذشته قرار خواهد گرفت. این نشان می دهد که ترکیه دیگر در قالب خود نخواهد ماند. به رغم برگزاری انتخابات نیز این روند ادامه خواهد یافت.


اردوغان در واکنش به تصمیم موسسه بین المللی اعتبارسنجی استاندارد اند پورز (S&P) در راستای تغییر درجه اعتبار مالی ترکیه اظهار داشت: کشورمان عضو این سازمان نیست، لذا این سازمان از حق تصمیم گیری در مورد کشورمان برخوردار نیست.


وی همچنین گفت: شاید برای کشورهای دیگر رشد 2، 3 درصدی کفایت کند، اما برای ما کافی نیست. ما باید رشد بالای 7 درصد و حتی دسترسی به سطوح ارقام دو رقمی را هدف رشد اقتصادی خود قرار دهیم.


اردوغان افزود: می دانیم که رشد ترکیه را با منابع فعلی نمی توانیم محقق کنیم. این به آسانی رخ نخواهد داد. ما به دعوت سرمایه گذاران خارجی جدید به ترکیه و تشویق آن ها نیاز داریم.

مطالب مرتبط:

مایکل مور خطاب به مسلمانان آمریکا: من با شما هستم

ا

طرح ترکیه برای مقابله با اسلام‌هراسی در اروپا

امن ترین کشور جهان ۲۰۲ ساله شد

 

کشف مزار کاتب پیغمبر(ص) در ترکیه

ا

هند خواستار پایان خشونت علیه مسلمانان روهینگیا در

انتقال کارمندان صلیب سرخ به نخستین زندان داعش در ش

افطاری مشترک خانواده مسلمان کانادایی برای همسایگان

مولانا توکلی :زیارت خانه خدا باید با اندیشه و تفکر

تکفیر شایسته مسلمان نیست

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز