b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_04c6510cd533db226266fe825dcec6db.jpg

اساس نیوز ؛ رجب طیب اردوغان ر‌ئیس جمهور ترکیه طی اظهاراتی در مراسمی در اتحادیه اتاق ها و بورس های ترکیه در آنکارا گفت: دشمنان ترکیه با پنهان شدن پشت دلالان ارز، لابی‌های سودجو و موسسات اعتباری نمى‌توانند به ما ضربه بزنند.


وی همچنین اظهار داشت: آن‌ها سعی کردند تا ترکیه را در امواج بازی های کوچک غرق کنند، ولی ما توانستیم با اتحاد و همبستگی، کشورمان را به بندر امن برسانیم. آن‌ها تلاش کردند تا ترکیه را در زمینه تولید، صادرات و استخدام در تنگنا قرار دهند ولی ما با اتحاد و همبستگی خود با یافتن راه های جدید از این تنگناها خارج شدیم. در صورت لزوم حتی پول کفن هایمان را به دارایی های کشورمان اضافه کردیم و به نامردان فرصت ندادیم.


اردوغان افزود: برخی تلاش می کنند با عملیات روانی نوسان اقتصادی موجود بازار جهانی را گونه ای جلوه دهند که گویا کشور دچار مشکل شده است و ملت عزیزمان را نگران می کنند.


وی ادامه داد: عرصه اقتصادی بسیار شکننده است. هر چقدر ما با حساسیت بسیار بالا با شایعات و دروغ ها برخورد می کنیم، برخی بر خلاف آن اقدام می‌کنند. در روزهای اخیر نیز با چنین اقدامات غيرمسئولانه‌اى مواجه هستیم.


رئیس جمهور ترکیه گفت: با توجه به ارقام سه ماهه نخست سال، میزان رشد امسال نیز در سطح سال گذشته قرار خواهد گرفت. این نشان می دهد که ترکیه دیگر در قالب خود نخواهد ماند. به رغم برگزاری انتخابات نیز این روند ادامه خواهد یافت.


اردوغان در واکنش به تصمیم موسسه بین المللی اعتبارسنجی استاندارد اند پورز (S&P) در راستای تغییر درجه اعتبار مالی ترکیه اظهار داشت: کشورمان عضو این سازمان نیست، لذا این سازمان از حق تصمیم گیری در مورد کشورمان برخوردار نیست.


وی همچنین گفت: شاید برای کشورهای دیگر رشد 2، 3 درصدی کفایت کند، اما برای ما کافی نیست. ما باید رشد بالای 7 درصد و حتی دسترسی به سطوح ارقام دو رقمی را هدف رشد اقتصادی خود قرار دهیم.


اردوغان افزود: می دانیم که رشد ترکیه را با منابع فعلی نمی توانیم محقق کنیم. این به آسانی رخ نخواهد داد. ما به دعوت سرمایه گذاران خارجی جدید به ترکیه و تشویق آن ها نیاز داریم.

مطالب مرتبط:

تلاش دولت فیلیپین برای خارج کردن 6 میلیون نفر از خ

ا

کره شمالی ظرف یک سال آینده خلع سلاح هسته ای نمی شو

 

پیشروی ترکیه به سمت منبج؛احتمال درگیری ارتش سوریه

رهبر طالبان درخواست مذاکرات مستقیم با آمریکا را مط

عقاید و اعتقاد جوانان در فضای مجازی در معرض خطر اس

عادل الجبیر از آلمان خواست که مانند توپ فوتبال با

کودکان یمنی قربانیان اصلی تجاوز به این کشور

افزایش مصرف الکل میان دانش‌آموزان دختر فرانسوی

دولت عراق رفراندوم کردستان را به رسمیت نمی شناسد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز