b_0_0_0_10_images_tghtryrt.jpg

اساس نیوز ؛ روزنامه رای الیوم نوشت: اغلب تحلیلگران سیاسی اتفاق نظر دارند که فیلم سینمایی اخیر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مورد توافق هسته ای، دلیل بر نقض این توافق نبود و اگر وی جنگی به راه بیندازد این بار اسرائیل سالم از آن بیرون نخواهد آمد.


'عبدالباری عطوان' سردبیر 'رای الیوم' روز گذشته نوشت : کسی در خاورمیانه، که مردم آن فرصت نفس کشیدن نداشته اند، خواهان جنگ نیست. اما اگر هم رخ دهد، چه بسا آخرین جنگ اسرائیل باشد؛ زیرا این بار جان سالم به در نخواهد برد؛ مشابه آن چه برای آلمان در جنگ های جهانی اول و دوم روی داد.


این تحلیلگر مشهور نوشت: نتانیاهو دروغگوی قهاری است و ید طولایی در تقلب وانجام اقدامات تحریک آمیز دارد. او در هیچ جنگی برنده نشده و صلحی هم به دست نیاورده است و اکنون پرونده ای آکنده از فساد دارد. با این وجود دروغگوهایی مانند وی، مورد قبول دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا و سیستم نظامی آن هستند که با دیکته های اسرائیل قصد دارند وارد جنگ شوند.


به عقیده عطوان، اظهارات یک مقام آمریکایی در شبکه ان بی سی در مورد آمادگی رژیم صهیونیستی برای رویارویی نظامی می تواند نشانه نزدیک شدن جنگ باشد ودر همین راستا تل آویو به دنبال حمایت واشنگتن است.


وی افزود: نجیب ساویرس ، میلیاردر مصری هم نیمی از ثروت خود ( 6 میلیارد دلار ) را به طلا تبدیل کرد و گفت که "طلا پناه مناسبی برای عامه مردم در زمان بحران هاست".   آن چه در صحبت های ساویرس پنهان بود، این که پیش بینی های تاجران و سرمایه داران درباره وقوع جنگ همانند حیوانات که طوفان و زلزله را قبل از وقوع احساس می کنند معمولا درست از آب در می آید.


ساویرس یک تاجر معمولی نیست و روابطش با سیاستمداران جهان عرب زیاد است، در غیر این صورت یک خبرگزاری مانند "بلومبرگ" سخنان وی را در چنین زمانی، منتشر نمی کرد.


عطوان می نویسد: جرج پمپئو، وزیر خارجه جدید آمریکا هم در جریان سفرش به منطقه از کشورهای حوزه خلیج فارس خواست که اختلافات خود را کنار بگذارند و روی ایران تمرکز کنند.


از سوی دیگر 'محمد بن سلمان' ولیعهد سعودی هم در دیدار با سران یهودی در آمریکا اعلام کرد که اولویت کنونی عربستان دیگر فلسطین نیست بلکه مقابله با ایران است.


عطوان افزود: همه این موارد ممکن است نشانه جنگ باشد. در مقابل، احساس کشورهای اروپایی، نگرانی از موفقیت نتانیاهو در کشاندن منطقه به جنگ و خروج واشنگتن از برجام است.

مطالب مرتبط:

حکایت همسران داعشی ها از زندگی در بین آنها

270 هزار سایت ایده های تندروانه داعش را ارائه می د

اشتباه گرفتن بیماران قلبی با تروریستها در ترکیه

ا

دولت وحدت ملی در لیبی تشکیل شد

خطرناک ترين کشور برای خبرنگاران ؟

مسلمانان تگزاس؛ قربانی تهدیدات تروریستی

راز زن مرد نما چگونه فاش شد؟

احتمال مسدود شدن فیسبوک در افغانستان

استفاده از دستبندهای هوشمند برای حجاج غیر عربستانی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز