b_300_300_16777215_10_images_ghoran1.jpg

اساس نیوز به نقل از پایگاه خبری الشروق؛ جیلالی مساری، مدیر مرکز پژوهش در حوزه انسان‌شناسی (آنتروپولوژی) اجتماعی و فرهنگی در شهر «وهران» الجزایر حذف سوره اخلاص (توحید) و درس واجبات وضو از کتب ابتدایی این کشور را خواستار شد.


وی در توجیه این درخواست گفت: دانش‌آموز مقطع ابتدایی معنی این سوره را با وجود آسان‌بودن حفظ آن نمی‌فهمد.


جیلالی درباره درس واجبات وضو نیز درخواست کرد که این درس هم به دلیل دشواری در فهم آن برای دانش‌آموزان خردسال، در نشست بین‌المللی با موضوع تدریس آموزش اسلامی در مؤسسات رسمی در الجزایر حذف شود.


شیخ بن حنفیه العابدین، عضو دفتر ملی انجمن علمای مسلمان الجزایر ضمن اعلام مخالفت با این درخواست، اظهار کرد: کسانی که به حذف سوره‌هایی از قرآن از جمله سوره اخلاص دعوت کرده‌اند، ضربه‌زدن به دین اسلام را هدف قرار داده‌اند.


وی افزود: فرزندان ما قبل از سن شش سالگی، جزء‌هایی از قرآن را به سادگی حفظ می‌کنند؛ بنابراین کسانی که جاهل هستند، حفظ سوره اخلاص را سخت می‌دانند.


گفتنی است، پیش از این نیز در فرانسه گروهی از شخصیت‌های این کشور از جمله نیکلا سارکوزی، رئیس‌جمهور سابق فرانسه در مقاله‌ای با عنوان «اقدامات ضد یهودی جدید» در روزنامه لوپاریزین، از مسلمانان خواسته بودند سوره‌هایی را که در آنها دعوت به قتل و مجازات یهودیان، مسیحیان و ملحدین شده است، حذف کنند.

مطالب مرتبط:

خارج کردن حدود 600 جسد از گورهای گروهی تکریت

سخنگوی ناتو و آمریکا در افغانستان: راه‌حل نظامی ب

رفتار نژادپرستانه خدمه پرواز یک هواپیما در آمریکا

رهبر محلی داعش در لاهور پاکستان دستگیر شد

ا

شیخ احمد الطیب:در قدس یک سنگ هم برای یهودی ها وجود

برخورد آرام با خطاکار در روش پیامبر (ص)

ب

همپیمان داعش 3گروگان اندونزیایی را آزاد کرد

داعش 30 تن از عناصرش را اعدام کرد

هشدار یکی از مسئولین وزارت اوقاف اقلیم کردستان به‌

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات