b_0_0_0_10_images_872934_677.jpg

اساس نیوز : یکی از مقامات آمریکایی افشا کرده است که دولت دونالد ترامپ برای ایجاد یک ارتش عربی و جایگزین کردن نیروهای عربی با نیروهای آمریکایی در حال مبارزه با داعش در سوریه با مشکلاتی جدی مواجه شده است که این امر منجر به تأخیر در خروج نیروهای آمریکایی از سوریه خواهد شد.

این مقام آمریکایی بیان کرده است که متحدان عرب آمریکا در منطقه در مورد فرستادن نیروهای نظامی خود به سوریه خوش‌بین نیستند و حتی به پرداخت پول و کمک‌های مالی برای ایجاد ثبات و امنیت در مناطق آزادشده از دست نیروهای داعش در صورت خروج نیروهای آمریکایی نیز تمایلی ندارند.

ترامپ اخیراً هشدار داده بود که خواهان خروج هرچه سریع‌تر نیروهای آمریکایی در سوریه است و به مقامات پنتاگون بیان کرده بود که باید ظرف مدت 6 ماه تمام نیروهای آمریکایی از سوریه خارج شوند. بااین‌حال مقامات پنتاگون خروج سریع نیروهای از سوریه را به زیان منافع آمریکا دانسته و درنتیجه این مسائل موضوع کمک‌های عربی و نیروهای عربی به‌جای نیروهای آمریکایی در سوریه مطرح‌شده بود.

این مقام آمریکایی بیان کرده است که دورنمای ایجاد یک چنینی نیرویی از نظامیان عربستان و مصر و سایر کشورهای عربی بسیار مبهم است. هرچند نگرانی‌هایی از نفوذ ایران در سوریه برای این کشورهای عربی وجود دارد اما آن‌ها به‌شدت از درگیر شدن در جنگ داخلی چندوجهی در سوریه هراس دارند.

این مقام آمریکایی که خود عضوی از تیم مذاکره‌کننده بر سر این موضوع با متحدان عرب آمریکا بوده است، بیان کرده که هیچ تمایلی از سوی کشورهای عربی در این خصوص وجود ندارد و یک‌چیز کاملاً قطعی است: اگر نیروهای آمریکایی در سوریه حضور نداشته باشند، هیچ نیروی نظامی دیگری به‌ویژه از سمت کشورهای منطقه در این کشور حضور نخواهد داشت.

هفته گذشته عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان بیان کرد که از زمان شروع جنگ داخلی در سوریه کشورش با ایالات‌متحده در خصوص اعزام نیروی نظامی به سوریه در تماس و مذاکره بوده است. بااین‌حال هنوز هیچ کمک نظامی از سوی عربستان در این مورد انجام نشده است.

 

 

مطالب مرتبط:

عدم پذیرش درخواست آتش بس در ماه رمضان از سوی طالبا

کمپین زنان الجزایری در اطعام فقراء در ماه مبارک رم

کشف اسناد مربوط به کمک مسلمانان آراکان به دولت عثم

ممنوعیت اجاره اماکن اقامتی برای مسلمانان چین

جذب جوانان مصری برای شرکت در فیلم‌های مستهجن در ام

 

ترکیه در عملیات موصل حضور ندارد

دختران مدعی رئیس جمهور سابق ازبکستان

فیلم تهدیدآمیز و تبلیغاتی داعش (جدید)

تاییدحکم اعدام وبلاگ نویس عربستانی

د

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات