b_0_0_0_10_images_fghrthyi8oi9o.jpg

اساس نیوز به نقل از پایگاه خبری مصراوی؛ خالد عمران در گفت‌وگو با شبکه ماهواره‌ای «ten»، درخواست ۳۰۰ تن از شخصیت‌های فرانسوی که نیکلا سارکوزی رئیس جمهور سابق این کشور نیز در میان آنها دیده می‌شد، مبنی بر حذف برخی سوره قرآن را نوعی افراطی‌گری علیه اسلام توصیف کرد و افزود: همه ادیان آسمانی از تندروی دینی و گرایش‌های شیطانی به دور هستند.


وی با بیان این که این درخواست در راستای افراطی‌گری‌هایی است که اکنون در جهان جریان دارد، تصریح کرد: جهان از پدیده افراطیون اسلامی و افراطیون ضداسلامی رنج می‌برد.


عمران در ادامه سخنان خود افزود: کسانی که خواستار برخی آیات قرآن شده‌اند، مظهر افراط‌گرایانی هستند که به همه ادیان در جهان و همچنین به همه مردم در اروپا ستم می‌کنند و این به معنای در خطر بودن جهان است.


یادآور می‌شود: ۳۰۰ نفر از شخصیت‌های فرانسوی از جمله نیکلا سارکوزی، مانول والس و شماری دیگر از شخصیت‌های مختلف سیاسی، هنری و فرهنگی این کشور در مقاله‌ای که با عنوان «اقدامات ضد یهودی جدید» در روزنامه لوپاریزین منتشر شد، از مسلمانان خواستند سوره‌هایی که در آنها دعوت به قتل و مجازات یهودیان، مسیحیان و ملحدین شده را حذف کنند.

مطالب مرتبط:

کارتر: ابوبکر البغدادی روزهای آخرش را سپری می‌کند

نخست وزیر قرقیزستان: آماده‌ایم به سوریه نیرو اعزام

حمیرا ریگی سفیر ایران در برونئی شد

ارتش ازبکستان سومین قدرت در بین کشورهای مستقل مشتر

حزب مرکل در انتخابات محلی پیروز شد

شیخ الازهر مصر درخواست غرب درباره حذف برخی آیات قر

عصبانیت شدید رئیس جمهور ترکیه از شروط اتحادیه اروپ

آمریکا می تواند با اسلام هراسی اهداف خود را در ارو

 

تمدید معافیت 90 روزه عراق از تحریم های آمریکا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات