b_0_0_0_10_images_880x495_cmsv2_9fbdb7c370ff5f9493e5a9fe7d4206b73136921.jpg

اساس نیوز:دولت ایالت نوردراین-وستفالن در آلمان می گوید امکان اخراج محافظ سابق اسامه بن لادن، رهبر پیشین گروه القاعده که در این ایالت زندگی می کند وجود ندارد.

به گزارش اساس نیوز به نقل از یورونیوز، بنا به اعلام مقامات ایالت نوردراین-وستفالن محافظ پیشین رهبر گروه القاعده در صورت اخراج ممکن است در تونس، کشورش تحت شکنجه و آزار و اذیت قرار گیرد. او که سامی نام دارد بیش از یک دهه است که در شهر بوخوم زندگی می کند.

دو نفر از نمایندگان حزب راست افراطی «آلترناتیو برای آلمان» در پارلمان محلی ایالت نوردراین-وستفالن خواستار توضیح دولت این ایالت در مورد دلیل ادامه سکونت محافظ سابق اسامه بن لادن در بوخوم شده بودند.

مقامات دولت محلی نوردراین-وستفالن در پاسخ به آنها به تصمیم دادگاهی در ماه آوریل سال ۲۰۱۷ در این ایالت استناد کردند که در آن با اخراج محافظ پیشین رهبر گروه القاعده به دلیل «احتمال شکنجه و بدرفتاری» با او در تونس مخالفت شده بود.

به گفته وزیر امور پناهندگان ایالت نوردراین-وستفالن محافظ سابق اسامه بن لادن که اکنون ۴۲ ساله است احتمالا در آلمان باقی خواهد ماند. وی تاکید کرد اخراج این شهروند تونسی تنها در صورت تضمین دولت تونس به عدم شکنجه و تهدید جانی او انجام خواهد شد.

محافظ سابق رهبر گروه القاعده که نام او طبق قوانین آلمان تنها سامی.ای (Sami A) اعلام شده است مظنون به سکونت در اردوگاه گروه القاعده در افغانستان در سالهای ۱۹۹۹ و ۲۰۰۰ است. او ضمن رد این اتهام مدعی است که در آن زمان در کراچی مشغول به تحصیل بوده است.

مطالب مرتبط:

آخوند آدیزاده:در جهنم برای انسان های گناه کار، عذا

اظهارات علمای اهل سنت پیرامون تصمیم ترامپ در به رس

نفرنخست رشته قرائت تحقیق گروه طلاب: قرآن کریم کلام

 

پیش بینی میزان تلفات آمریکا در صورت جنگ با ایران

 

توضیحات مولوی عبدالصمد غیاثی درباره تعداد رکعات نم

"صلح افغانستان" نباید منجر به تقسیم کشور شود

تحلیل گاردین از اهداف سفر ترامپ به عربستان

پوزش رسمی رئیس جمهور افغانستان از مسلمانان

واکنش اسرائیل به حمله نکردن آمریکا: ایران نباید مت

 

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات