b_0_0_0_10_images_880x495_cmsv2_9fbdb7c370ff5f9493e5a9fe7d4206b73136921.jpg

اساس نیوز:دولت ایالت نوردراین-وستفالن در آلمان می گوید امکان اخراج محافظ سابق اسامه بن لادن، رهبر پیشین گروه القاعده که در این ایالت زندگی می کند وجود ندارد.

به گزارش اساس نیوز به نقل از یورونیوز، بنا به اعلام مقامات ایالت نوردراین-وستفالن محافظ پیشین رهبر گروه القاعده در صورت اخراج ممکن است در تونس، کشورش تحت شکنجه و آزار و اذیت قرار گیرد. او که سامی نام دارد بیش از یک دهه است که در شهر بوخوم زندگی می کند.

دو نفر از نمایندگان حزب راست افراطی «آلترناتیو برای آلمان» در پارلمان محلی ایالت نوردراین-وستفالن خواستار توضیح دولت این ایالت در مورد دلیل ادامه سکونت محافظ سابق اسامه بن لادن در بوخوم شده بودند.

مقامات دولت محلی نوردراین-وستفالن در پاسخ به آنها به تصمیم دادگاهی در ماه آوریل سال ۲۰۱۷ در این ایالت استناد کردند که در آن با اخراج محافظ پیشین رهبر گروه القاعده به دلیل «احتمال شکنجه و بدرفتاری» با او در تونس مخالفت شده بود.

به گفته وزیر امور پناهندگان ایالت نوردراین-وستفالن محافظ سابق اسامه بن لادن که اکنون ۴۲ ساله است احتمالا در آلمان باقی خواهد ماند. وی تاکید کرد اخراج این شهروند تونسی تنها در صورت تضمین دولت تونس به عدم شکنجه و تهدید جانی او انجام خواهد شد.

محافظ سابق رهبر گروه القاعده که نام او طبق قوانین آلمان تنها سامی.ای (Sami A) اعلام شده است مظنون به سکونت در اردوگاه گروه القاعده در افغانستان در سالهای ۱۹۹۹ و ۲۰۰۰ است. او ضمن رد این اتهام مدعی است که در آن زمان در کراچی مشغول به تحصیل بوده است.

مطالب مرتبط:

روس ها برای جنگ و زندگی در پناهگاه آماده می شوند

برنامه حمله داعش به هندوستان برای ایجاد پایگاه جدی

ا

ماموستا قادری:ترک نماز جمعه جایز نبوده و خلاف دین

داعش چند جوان را به جرم بازی فوتبال شلاق زد

ا

اجازه نمی دهیم از عراق برای تجاوز به ایران استفاد

وزیر اطلاعات:1500 جوان ایرانی را از ملحق شدن به دا

اردوغان: ارتش آزاد سوریه، سازمان تروریستی نیست

آمریکا چگونه کشوری است؟

مونولوگ دانشجویان مسلمان در دانشگاه میشیگان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز