b_0_0_0_10_images_quitfacebook.jpg

اساس نیوز ؛ رسوایی های فیس بوک در فروش اطلاعات میلیون ها عضو این قدرتمندترین شبکه اجتماعی بازتاب گسترده ای در پارلمان اروپا داشت. نمایندگان پارلمان اروپا از مارک زاکربرگ خواستند که هر چه زودتر با حضور در صحن پارلمان اروپا در استراسبورگ به سوالات آنها پاسخ دهد.


آنتونیو تایانی، رئیس پارلمان اروپا، با ارسال یک نامه رسمی به بنیانگذار فیس بوک اعلام کرد که حضور در پارلمان اروپا برای تنویرافکار عمومی شهروندان اروپایی ضرورت دارد.


در افشاگری های که در هفته های اخیر علیه فیس بوک انجام گرفت مشخص شد اطلاعات بیش از دومیلیون و هفتصد هزار شهروند اروپایی عضو فیس بوک توسط این شرکت آمریکایی به برخی از موسسات و بنگاه های سیاسی و اقتصادی فروخته شده است. رئیس پارلمان اروپا با توجه به مداخله در زندگی خصوصی میلیون ها شهروند اروپایی از مارک زاکربرگ خواست در اولین فرصت به پارلمان اروپا بیاید.


فیس بوک از آغاز این هفته قوانین جدیدی را برای شهروندان اروپایی عضو این شبکه اجتماعی وضع کرد. قوانینی که به گفته آقای زاکربرگ اجازه ورود شرکت ها و موسسات و دستیابی آنها به اطلاعات سری و محرمانه را نمی دهد. یکی از مهم ترین بندهای این قانون درخواست از تمام شهروندان درباره استفاده و یا عدم استفاده از اطلاعات شخصی است.

مطالب مرتبط:

هشدار دادگاه عالی هند به تفسیر غلط قرآن!

سناریوی تجزیه کشورهای اسلامی ؛زمینه ها و اهداف

جزئیات حمله به سفارت ایران در لندن

اردوغان:شخصا پرونده خاشقچی را پیگیری می کنم

افغانستان: بندر چابهار از تحریم‌های آمریکا «معاف م

توصیه ایمن الظواهری به جهاد جهانی و از بین بردن مر

زکات و موارد صرف آن /آیا یک عالم و طلبه صرف فعالیت

شیخ احمد قتالی :هدف گروه های تکفیری به راه انداختن

انفجار در سه کلیسا در اندونزی قربانی داشت

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات