b_0_0_0_10_images_theqatarimilitaryismakinginvtmovesonforeignrealestate1024x768.jpg

اساس نیوز ؛ وزارت دفاع قطر روز چهارشنبه (دیروز) در بیانیه های جداگانه از مشارکت رئیس ستاد نیروهای مسلح و شماری از افسران این کشور در رزمایش «سپر خلیج 1» که به تازگی در عربستان سعودی برگزار شد، خبر داد و هدف از حضور نظامیان خود را تقویت «روابط برادرانه» توصیف کرد.


وزارت دفاع قطر در بیانیه ای اعلام کرد سرلشگر خلبان « غانم بن شاهین الغانم» رئیس ستاد نیروهای مسلح قطر به دعوت همتای سعودی خود سرلشگر «فیاض بن حامد الرویلی» به این کشور سفر کرد و در رزمایش "سپر خلیج یک" حضور یافت.


بر اساس این بیانیه، شماری از افسران نیروهای مسلح قطر نیز در بخش های مختلف رزمایش مانند جنگ های منظم و نامنظم با استفاده از مهمات جنگی و رژه نظامی شرکت کردند.


همچنین وزارت دفاع قطر در بیانیه دیگری با بیان اینکه نظامیان قطری شرکت کننده در این رزمایش امروز به پایگاه العدید بازگشتند، هدف از مشارکت در این رزمایش را «تقویت روابط برادرانه و تبادل تجربیات و مشارکت برای حفظ امنیت و ثبات شورای همکاری خلیج فارس و منطقه عربی- اسلامی» اعلام کرد.


رزمایش "سپر خلیج یک" با حضور نظامیانی از 25 کشور در عربستان به مدت یک ماه برگزار شد و دوشنبه گذشته (27 فروردین ) اختتامیه آن همزمان با نشست سران اتحادیه عرب برگزار شد.

مطالب مرتبط:

مفتی حنفی:برخی از جوانان ما تحت تاثیر ماهواره و ای

اهدای تعطیلات مسیحیان به مسلمانان در نروژ

آغاز عملیات امنیتی در ترکیه برای بازداشت رهبران سا

ب

ضرب و شتم استاد قرآن در چین

ی

حمله به یک زن مسلمان و کشف حجاب وی در لندن

هشدار دولت بروندی به زوج‌های ازدواج نکرده

حمله انتحاری در پاکستان 12 کشته بر جای گذاشت

400 تاجیک به داعش پیوسته اند

د

رزمایش بزرگ دفاع سایبری ناتو در اروپا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات