b_300_300_16777215_10_images_498162489798.jpg

اساس نیوز ؛ وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا (پنتاگون) در بودجه درخواستی سال 2019 ارائه شده به کنگره این کشور درچارچوب مبارزه با گروه داعش در سوریه، خواستار حمایت تسلیحاتی از یک نیروی شبه نظامی 60-65 هزار نفره از جمله گروه های پ.ک.ک/پ.ی.د شده است.


در این بودجه همچنین 250 میلیون دلار نیز برای گروه‌های موسوم به «نیروی امنیت مرزی» درخواست شده است. براساس اطلاعات و اسنادی که خبرگزاری آناتولی ترکیه به آن دست یافته، بودجه درخواستی پنتاگون شامل جزئیات دیگری از بودجه نظامی آمریکا در چارچوب عملیات های احتمالی برون مرزی آمریکا است.


طبق این اسناد، ایالات متحده برای سی هزار تن از شبه نظامیان حاضر در درگیر‌ی‌های منطقه «دره فرات الاوسط» و 35 هزار شبه نظامی دیگر نیز برای تامین امنیت مناطق آزاد شده از دست داعش، درخواست بودجه کرده است. این بودجه برای آموزش و تجهیز شبه نظامیان مذکور به منظور تامین امنیت مناطق آزاد شده و محافظت از آنها خواهد بود.


همچنین 162.6 میلیون دلار از 300 میلیون دلار مذکور به صورت مستقیم برای تامین انواع سلاح و مهمات اختصاص یافته و 59 میلیون دلار دیگر نیز به منظور تامین خودروهای جنگی و زرهی، 101.5 میلیون دلار بودجه برای عملیات های پشتیبانی، 28 میلیون دلار برای انتقال و استقرار نظامیان و شبه نظامیان و 8 میلیون دلار نیز برای لوازم ضروری در نظر گرفته شده است.


از سوی دیگر 250 میلیون دلار برای تامین امنیت مرزی عراق و سوریه درخواست شده است.

مطالب مرتبط:

تصویب طرح تحریم حزب الله لبنان در سنای آمریکا

برنده و بازنده های اقدامات مسلحانه در مناطق سنی ن

از این پس زنان می توانند بدون همراهی سرپرست مرد در

ثبت نام کاروان های حج تمتع از یکشنبه 24 اردیبهشت آ

رئیس سازمان امور دینی ترکیه؛تا زمانی که مسجد الاقص

ا

قرآنی که در آتش‌سوزی سالم ماند

ا

مکزیک آغاز ساخت دیوار جدایی در مرز با آمریکا را مح

سلسله مباحث بدعت از نگاه دین /بدعت در معنا و لغت

پنجمین بسته خبری اساس نیوز- از ترامپ تا ترکمن های

ب

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز