b_300_300_16777215_10_images_498162489798.jpg

اساس نیوز ؛ وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا (پنتاگون) در بودجه درخواستی سال 2019 ارائه شده به کنگره این کشور درچارچوب مبارزه با گروه داعش در سوریه، خواستار حمایت تسلیحاتی از یک نیروی شبه نظامی 60-65 هزار نفره از جمله گروه های پ.ک.ک/پ.ی.د شده است.


در این بودجه همچنین 250 میلیون دلار نیز برای گروه‌های موسوم به «نیروی امنیت مرزی» درخواست شده است. براساس اطلاعات و اسنادی که خبرگزاری آناتولی ترکیه به آن دست یافته، بودجه درخواستی پنتاگون شامل جزئیات دیگری از بودجه نظامی آمریکا در چارچوب عملیات های احتمالی برون مرزی آمریکا است.


طبق این اسناد، ایالات متحده برای سی هزار تن از شبه نظامیان حاضر در درگیر‌ی‌های منطقه «دره فرات الاوسط» و 35 هزار شبه نظامی دیگر نیز برای تامین امنیت مناطق آزاد شده از دست داعش، درخواست بودجه کرده است. این بودجه برای آموزش و تجهیز شبه نظامیان مذکور به منظور تامین امنیت مناطق آزاد شده و محافظت از آنها خواهد بود.


همچنین 162.6 میلیون دلار از 300 میلیون دلار مذکور به صورت مستقیم برای تامین انواع سلاح و مهمات اختصاص یافته و 59 میلیون دلار دیگر نیز به منظور تامین خودروهای جنگی و زرهی، 101.5 میلیون دلار بودجه برای عملیات های پشتیبانی، 28 میلیون دلار برای انتقال و استقرار نظامیان و شبه نظامیان و 8 میلیون دلار نیز برای لوازم ضروری در نظر گرفته شده است.


از سوی دیگر 250 میلیون دلار برای تامین امنیت مرزی عراق و سوریه درخواست شده است.

مطالب مرتبط:

استقلال اسکاتلند از بریتانیا در سال ۲۰۲۵

افتتاح رسمی نخستین مدرسه اسلامی منطقه فلاندر در ب

انتقال 15 مصدوم شیمیایی عراقی به آنکارا

ا

تصاویر مراسم فارغ التحصیلی طلاب اهل سنت در حوزه عل

جلالی زاده: مسلمان واقعی اهل دشنام و بدگویی نیست

دست به دعا شدن کودکان آواره روهینگیایی + عکس

تصرف فرودگاه و پایانه نفتی در یمن توسط القاعده

ترکیه به آمریکا اعتماد کرد و چه شد ؟

کشیش اندونزیایی به اتهام اهانت به قرآن تحت پیگرد ق

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات