b_300_300_16777215_10_images_498162489798.jpg

اساس نیوز ؛ وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا (پنتاگون) در بودجه درخواستی سال 2019 ارائه شده به کنگره این کشور درچارچوب مبارزه با گروه داعش در سوریه، خواستار حمایت تسلیحاتی از یک نیروی شبه نظامی 60-65 هزار نفره از جمله گروه های پ.ک.ک/پ.ی.د شده است.


در این بودجه همچنین 250 میلیون دلار نیز برای گروه‌های موسوم به «نیروی امنیت مرزی» درخواست شده است. براساس اطلاعات و اسنادی که خبرگزاری آناتولی ترکیه به آن دست یافته، بودجه درخواستی پنتاگون شامل جزئیات دیگری از بودجه نظامی آمریکا در چارچوب عملیات های احتمالی برون مرزی آمریکا است.


طبق این اسناد، ایالات متحده برای سی هزار تن از شبه نظامیان حاضر در درگیر‌ی‌های منطقه «دره فرات الاوسط» و 35 هزار شبه نظامی دیگر نیز برای تامین امنیت مناطق آزاد شده از دست داعش، درخواست بودجه کرده است. این بودجه برای آموزش و تجهیز شبه نظامیان مذکور به منظور تامین امنیت مناطق آزاد شده و محافظت از آنها خواهد بود.


همچنین 162.6 میلیون دلار از 300 میلیون دلار مذکور به صورت مستقیم برای تامین انواع سلاح و مهمات اختصاص یافته و 59 میلیون دلار دیگر نیز به منظور تامین خودروهای جنگی و زرهی، 101.5 میلیون دلار بودجه برای عملیات های پشتیبانی، 28 میلیون دلار برای انتقال و استقرار نظامیان و شبه نظامیان و 8 میلیون دلار نیز برای لوازم ضروری در نظر گرفته شده است.


از سوی دیگر 250 میلیون دلار برای تامین امنیت مرزی عراق و سوریه درخواست شده است.

مطالب مرتبط:

برگزاری همایش اسلام شناسی در آلمان

ژنرال روس: می‌توانیم ظرف چند دقیقه کشتی‌های آمریکا

وحشت هالیوود از رئیس‌جمهور شدن ترامپ

ا

توئیت اسلام‌ستیزانه دونالد ترامپ

31 مورد ابتلا به تب کریمه کنگو در ایران

کدام کشورها بیشترین بودجه نظامی را دارند

ب

پاک‌سازی کامل محور جنوبی موصل از عناصر داعش

ا

واکنش علمای کابل در ارتباط با شدت گرفتن جنگ از سوی

بنیامین نتانیاهو : ما بدنبال جنگ نیستیم !!

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز