b_0_0_0_10_images_880x495_cmsv2_b618f916eece52f3afb18d174889b4ed3125047.jpg

اساس نیوز ؛ محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی می گوید کشورش در اقدام نظامی احتمالی بر ضد سوریه مشارکت خواهد کرد.


ولیعهد عربستان که برای یک سفر رسمی در پاریس به سر می برد در جریان یک کنفرانس خبری مشترک با امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره احتمال همراهی کشورش با حملات هوایی به دمشق در واکنش به حملات شیمیایی دوما گفت: «اگر شرکای ما خواهان این همراهی باشند پاسخ ما مثبت است.»


امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه نیز در این کنفرانس خبری تاکید کرد کشورش طی روزهای آینده موضع رسمی خود در قبال حملات شیمیایی در سوریه را اعلام خواهد کرد.


آقای ماکرون در این خصوص تصریح کرد: «در صورتی که تصمیم به انجام حملات هوایی گرفته شود این حملات تنها زیرساخت ها و ظرفیت های شیمیایی ارتش سوریه را هدف قرار خواهد داد و به هیچ وجه بر ضد متحدان روسی و ایرانی دولت سوریه نخواهد بود.»


رئیس جمهوری فرانسه ادامه داد: «ما در این زمینه به تبادل اطلاعات فنی و راهبردی با شرکای خود به ویژه بریتانیا و آمریکا ادامه می دهیم و طی روزهای آینده تصمیم خود را اعلام خواهیم کرد.»


این درحالیست که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز روز گذشته ضمن اشاره به احتمال اقدام نظامی بر ضد دمشق پس از حملات شیمیایی انجام شده با گازهای سمی در منطقه دوما، اعلام کرد تصمیم در این باره به زودی اعلام خواهد شد.


سفر سه روزه ولیعهد عربستان سعودی به فرانسه که پیش از این قرار بود بر دو محور فرهنگ و اقتصاد استوار باشد در نهایت به امضای هجده میلیارد دلار توافق همکاری میان میان دو کشور انجامید. دو طرف همچنین در جریان گفتگوهای انجام شده بر نزدیکی مواضع دو کشور در خصوص بسیاری از موضوعات دیپلماتیک تاکید کردند.


رئیس جمهوری فرانسه در این دیدار نشان داد درباره بسیاری از موضوعات دیپلماتیک و مشکلات حاکم بر منطقه خاورمیانه با طرف عربستانی مواضعی نزدیک دارد.

مطالب مرتبط:

زاکربرگ (بنیان گذار فیس بوک) رئیس جمهور آینده آمری

بانوی فعال اهل سنت : امام حسین در راه دفاع از دین

ناو هواپیمابر جدید امریکا غیر قابل استفاده از آب د

بررسی اثرات مخرب وهابیت در یک مجله انگلیسی

ان بی سی:مقامات آمریکایی فروپاشی حکومت ایران را نز

وزیر خارجه ترکیه: ی.پ.گ را خواهیم زد

وزیر کشور دولت مبارک تبرئه شد

محبوب ترین اسم ها در کشورهای مختلف

اسارت یک افسر اطلاعاتی روسیه به دست داعش

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات