b_0_0_0_10_images_2590437.jpg

اساس نیوز ؛ آمارها نشان می دهد که زنان هندی به خصوص آنهایی که ازدواج کرده اند ۱۱ درصد از کل حجم طلای جهان را در اختیار خود دارند. این رقم با وجود اوضاع اقتصادی نامطلوب در بعضی شهرهای هندی و زندگی زیر خط فقر در بین ساکنان آن  شگفت انگیز و قابل تأمّل است. ثروت هند از طلا به صدها میلیارد دلار می رسد.


میزان ثروت زنان هندی در حدود ۹۵۰ میلیارد دلار است که پس از کشور چین در رتبه ی دوم قرار دارد. میزان طلایی که هندی ها دارند از ذخایر روی هم رفته ی سه کشور بزرگ؛ ایالات متحده ی آمریکا، سوئیس و آلمان هم بیشتر است.


هندی ها بزرگترین مصرف کننده ی طلای جهان هستند. صدها هزار تن طلا و آلیاژ و سکه های طلا در معابد هند وجود دارند و بسیاری از آنها در مکان های سری و در زیر معابد نگهداری می‌شوند.


راز علاقه مندی هندی ها به طلا به اسباب و عوامل مختلفی باز می گردد. یکی از آنها عقیده ی هندوها است. جشنواره ی (دی والی) از مراسم هایی است که هندی ها در آن به خرید محصولات ساخته شده از طلا می پردازند. در سنّت های قدیمی هندیان روستانشین طلا جزء جدایی ناپذیر مهریه ی عروس به عنوان منبعی برای تأمین امنیت مالی در آینده بوده است.


بنابراین چه کسی می گوید که کشور هند فقیر است؟ با وجود این همه ذخایر طلا هر شهروند هندی می تواند برای صد سال به سوخت مجانی دست پیدا کند، دو سال مجانی غذا بخورد و حتی آنها می توانند با استفاده از ذخایر طلای خود پنج شهر مثل دبی را بسازند.


مطالب مرتبط:

هاشمی رفسنجانی دار فانی را وداع گفت

آخوند ناصر محمد قزل: راهپیمایی 22 بهمن امسال با حض

بیشترین میزان اسلام هراسی کانادا در کبک

عراق از بند هفتم منشور سازمان ملل خارج شد

ویکی‌لیکس افشا کرد؛ ارتباط داماد اردوغان با نفت د

ا

قحطی بی‌رحم پاکستان؛ ۸۷ کودک تاکنون قربانی شدند

احتمال تصدی گری یک زن مسلمان بر کرسی نخست وزیری رو

جاسوسی ترکیه در آلمان علیه طرفداران جنبش فتح الله

ا

بنیانگذار تلگرام راز موفقیتش را فاش کرد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز