b_0_0_0_10_images_2670340.jpg

اساس نیوز به نقل از یورونیوز ؛ در پی حملۀ یک خودرو به عابران در شهر مونستر آلمان که بیش از سی نفر تلفات از جمله چهار کشته برجای گذاشت، رئیس جمهوری ترکیه به دیگر کشورهای غربی هشدار داد.


رجب طیب اردوغان روز شنبه (دیروز) و ساعاتی پس از وقوع این حمله، در جمع هوادارانش در شهر دنیزلی ترکیه گفت: «نمی‌توانید چیزی را که روی داده توضیح بدهید. نمی‌توانید از بار سنگین ترورها رهایی یابید. دیدید که تروریستها در آلمان چه کردند؟ چنین اتفاقی در فرانسه نیز روی خواهد داد. هرچه غرب بیشتر تروریستها را تغذیه کند، بیشتر در آن غرق خواهد شد.»


این سخنان آقای اردوغان در حالی بیان شده است که بنا بر اعلام پلیس آلمان هیچ نشانی مبنی بر تروریستی بودن حملۀ شهر مونستر یافت نشده و بنا بر گزارش رسانه‌های محلی، مهاجم دارای سابقۀ مشکلات روانی بوده است.


به نظر می‌رسد که این سخنان رجب طیب اردوغان در واکنش به دیدار رئیس جمهوری فرانسه با شماری از نمایندگان گروههای کُرد سوریه بیان شده است.


امانوئل مکرون در ماه مارس در پاریس با شماری از نمایندگان گروههای کرد از جمله نمایندگان یگان‌های مدافع خلق «ی پ گ» که ترکیه آنها را تروریست و مرتبط با «پ ک ک» می‌خواند، دیدار کرد.


پس از این دیدار دفتر رئیس جمهوری فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد که آقای مکرون «به کشته شدگان "نیروهای دموکراتیک سوریه" و نقش تعیین کنندۀ این گروه در نبرد با داعش ادای احترام کرده است.»


آقای مکرون همچنین پیشنهاد داده بود که آماده است با همکاری جامعۀ بین‌الملل فرصت گفتگو میان دولت ترکیه و گروههای کُرد سوری را فراهم کند.


این پیشنهاد توسط رجب طیب اردوغان رد شد.


رئیس جمهوری ترکیه یک بار دیگر در سخنان روز شنبه (دیروز) ، از فرانسه به علت توافق با «نیروهای دمکراتیک سوریه» و تصمیم به اعزام نیرو به شهر منبج سوریه انتقاد کرد و گفت که پاریس از تروریسم حمایت می‌کند و میزبان تروریستها در کاخ الیزه است.

مطالب مرتبط:

مولوی ایل نژاد: مساجد حلقه ارتباط مردم با دین هستن

مولوی رخشانی :امروز دنیای کفر بر علیه اسلام یک صدا

تلاش قرقیزستان برای جلوگیری ازپیوستن نظامیان این ک

برگزاری جشن کریسمس در مرکز اسلامی در لندن

اقدام نیروهای پیشمرگ به تقویت خطوط دفاعی خود در ا

دانشجوی مسیحی از حضور در مسجد می گوید

 

دشمن , اسلامی را می خواهد که تضعیف شده است

چگونه هیتلر 85 سال قبل به قدرت رسید؟

آزادی بزرگترین میدان گازی سوریه از دست داعش

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات