b_0_0_0_10_images_880x495_cmsv2_5d38b68acb265aad8261eed6e074cbf23118673.jpg

اساس نیوز به نقل از یورونیوز ؛ آخر هفته گذشته در سرتاسر بریتانیا، نامه‌هایی در پاکت سفید با تمبر ارزان قیمت به خانه‌ها فرستاده شد که موجب نگرانی جامعه مسلمان بریتانیا شده است. در نامه‌های مذکور نوشته شده که روز ۱۴ فروردین/۳ آوریل «روز تنبیه یک مسلمان» است و اعمالی از قبیل کشیدن روسری از سر یک زن ۲۵ امتیاز، کشتن یک مسلمان ۵۰۰ امتیاز و منفجر کردن یک مسجد ۱۰۰۰ امتیاز خواهد شد.


خانم ناز شاه نماینده پارلمان از برفورد غربی در حساب فیسبوک خود نوشته است که مردم حوزه انتخابیه‌اش از دریافت چنین نامه‌هایی ابراز نگرانی کرده اند. خانم شاه از مقامات خواسته است تا از امنیت جامعه مسلمان بریتانیا اطمینان حاصل کنند.


پلیس مبارزه با تروریسم شمال شرق بریتانیا می‌گوید که گزارش‌هایی درباره نامه‌هایی که احتمالا توسط گروه‌های سازماندهی شده و با قصد دشمنی برای افراد در سراسر بریتانیا فرستاده شده، دریافت کرده است.


یک سخنگوی پلیس می گوید:« پلیس ویژه ضد تروریسم در حال بررسی این نامه ها و ارتباط احتمالی آن با پروندههای قبلی است، اما اگر کسی درباره این نامه‌ها نگرانی دارد و چنین نامه هایی دریافت کرده است به پلیس محل زندگی اش اطلاع دهد.»


سعید جاوید دیگر نماینده پارلمان در توئیتر خود نوشت که جامعه مسلمان بریتانیا باید نه در ترس بلکه در آرامش زندگی کنند و «هرچه در توانم باشد برای رسیدن به این مهم انجام خواهم داد».


مسلمان بریتانیا در شبکه‌های اجتماعی از ترس و اضطراب حاکم بر خانواده و اطرافیان خود نوشته‌اند. کاربری به نام هاشم از ناراحتی خود نوشته است و این‌که امروز صبح خواهر کوچکش ۷ ساله‌اش به او گفته است که «امروز باید پنهان شویم».


کاربر دیگری که خبرنگار است برای زنان مسلمان ابراز نگرانی کرده است چرا که تشخیص زنان مسلمان محجبه راحت‌تر است. این کاربر از زنانی که امروز مجبور هستند از خانه خارج شوند خواسته است حواس خود را جمع کنند.
b_0_0_0_10_images_404x505_cmsv2_db60cf7d511257f8ae07c284f429cdc23118673.jpg

مطالب مرتبط:

دیدار آیت‌الله مهدی احدی با شیخ‌الاسلام مولانا عبد

افطاری مشترک خانواده مسلمان کانادایی برای همسایگان

حمله به مسجد و اهانت به قرآن در «آریزونا»

آمریکا عراق را به اعمال تحریم تهدید کرد

بخش‌هایی از شهر فراه افغانستان به دست طالبان افتاد

درخواست عفو بین‌الملل از عربستان: زندانی سیاسی نوج

 

حجاب اسلامی

وحشت داعشی‌ها از X قرمز بر دیوارهای موصل

انتقاد شورای اروپایی فتوا از پیروی از عربستان در ا

 

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات