b_0_0_0_10_images_1396051511370237811579634.jpg

اساس نیوز ؛ وانگ یی، وزیر امور خارجه چین، در دیدار با ری یونگ هو، وزیر امور خارجه کره شمالی، ضمن فراخوانی همه طرفین برای تمرکز بر مذاکرات آتی، از تلاش های فوق العاده پیونگ یانگ برای کاهش تنش در منطقه شبه جزیره کره قدردانی کرد.


او گفت: در سفر کیم جونگ اون به پکن، رهبر کره شمالی و رئیس‌جمهور چین به توافق مهمی در زمینه حل مسالمت آمیز موضوع هسته ای در شبه جزیره کره دست یافتند.


وزیر امور خارجه چین در ادامه گفت: چین از موضع کره شمالی در جهت جلوگیری از هسته ای شدن شبه جزیره و تلاش های مهم آن برای کاهش تنش ها در این منطقه قدردانی می کند و از برگزاری جلسات بین مقامات این کشور با کره جنوبی و آمریکا حمایت می کند.


وانگ خاطر نشان کرد پیونگ یانگ در خصوص مسئله شبه جزیره کره، ارتباط استراتژیک نزدیکی با پکن دارد و دیدار کیم و شی «پیوستگی» مهمی در پیشبرد روابط دو طرف است.


چین همواره نزدیکترین متحد کره شمالی بوده است؛ هرچند این اتحاد پس از حمایت چین از قطعنامه سازمان ملل علیه برنامه های هسته ای و موشکی پیونگ یانگ تا حدودی تضعیف شد ولی در اواخر ماه مارس سال جاری میلادی و پس از دیدار ناگهانی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی با شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، پکن قول داد دوستی خود با پیونگ یانگ را حفظ کند. کیم جونگ اون نیز در این سفر متعهد شد به خطر هسته ای شدن شبه جزیره کره پایان دهد.


«ری یونگ هو»، وزیر امور خارجه کره شمالی، صبح روز سه شنبه (دیروز) وارد پکن شد. وی در ادامه سفر خود، به آذربایجان و روسیه نیز خواهد رفت.

مطالب مرتبط:

بازداشت ۵۵ نفر به اتهام حمایت مالی از گولن در ترکی

ا

آتش‌سوزی عمدی در مرکز اسلامی سوئد + عکس

گزیده هایی از شبکه های اجتماعی 2

?

8 هزار داوطلب جنگ با داعش در الانبار

داعش اینترنت موصل را قطع کرد

تراشیدن موی دختر نوجوان به دلیل نپوشیدن روسری

خطرناک ترين کشور برای خبرنگاران ؟

مولوی خواجه صدرالدین احراری: خردمندان، احکام الهی

أمهات المؤمنين - مادران مؤمنان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز