b_0_0_0_10_images_773x435_cmsv2_3ecfe4095c985a179c3ae76bd49753623113401.jpg

اساس نیوز ؛ به دنبال برگزاری کنفرانس تاشکند با محوریت «صلح در افغانستان» گروه طالبان افغانستان به نتایج پایانی این کنفرانس واکنش نشان داد.


«الاماره» وب سایت رسمی طالبان در این ارتباط نوشت: نشست دو روزه و بین‌المللی تاشکند درباره صلح افغانستان با انتشار یک اعلامیه بیست و پنج ماده‌ای به پایان رسید، در یکی از ماده‌های اعلامیه آمده است « از تمام کشورها می‌خواهیم که به حاکمیت و تمامیت ارضی افغانستان احترام بگذارند و در مسائل داخلی این کشور دخالت نکنند.»


این بیانیه می افزاید: عملی شدن این ماده یا مطالبه در واقعیت آسان‌ترین و کوتاه‌ترین راه برای رسیدن به صلح واقعی در افغانستان است اما تا زمانی که خارجی‌ها از مداخله مستقیم نظامی و سیاسی در افغانستان دست برندارند؛ بحران افغانستان با گذشت هر روز دشوار‌تر و بغرنج‌تر می‌شود.


در ادامه آمده است: حکومت فعلی افغانستان تحت سیطره خارجی‌ها قرار دارد، از سویی پایگاه‌های نظامی خارجی‌ها در بگرام و شیدند و سایر نقاط افغانستان نیز مشخص و فعال است، حال سوال این است که با حضور و مداخله خارجی‌ها چطور می‌توان از تمامیت ارضی این کشور صحبت کرد؟


طالبان خطاب به جامعه جهانی تاکید کرد: جامعه جهانی اگر خواستار حقیقی برقراری صلح در افغانستان است باید در نخستین گام تلاش کند تا نیروهای آمریکایی و دیگر نیروهای خارجی خاک افغانستان را ترک کنند.


در ادامه این بیانیه آمده است: حضور نظامی آمریکا در افغانستان بدون شک فشار و هشداری بزرگ برای همه کشورهای منطقه است.

مطالب مرتبط:

جمعی از ائمه جمعه اهل سنت کرمانشاه: امنیت مهمترین

تظاهرات هواداران صدر علیه دولت حیدر العبادی

حزب «ندا» در هلند: جریمه برقع‌پوشان مسلمان را می‌د

غفورآخوند یزدانی: امروز بیشترین ترس دشمنان از اتحا

مجلس نمایندگان آمریکا تصویب کرد: حمله به ایران بدو

اعلام نتایج اولیه همه پرسی جدایی اقلیم کردستان

ترامپ, کابوی آمریکایی

چرا آمریکا نمی‌تواند جنگ علیه کره شمالی را آغاز کن

داعش :مهاجرت به اروپا گناه کبیره است !

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات