b_0_0_0_10_images_773x435_cmsv2_3ecfe4095c985a179c3ae76bd49753623113401.jpg

اساس نیوز ؛ به دنبال برگزاری کنفرانس تاشکند با محوریت «صلح در افغانستان» گروه طالبان افغانستان به نتایج پایانی این کنفرانس واکنش نشان داد.


«الاماره» وب سایت رسمی طالبان در این ارتباط نوشت: نشست دو روزه و بین‌المللی تاشکند درباره صلح افغانستان با انتشار یک اعلامیه بیست و پنج ماده‌ای به پایان رسید، در یکی از ماده‌های اعلامیه آمده است « از تمام کشورها می‌خواهیم که به حاکمیت و تمامیت ارضی افغانستان احترام بگذارند و در مسائل داخلی این کشور دخالت نکنند.»


این بیانیه می افزاید: عملی شدن این ماده یا مطالبه در واقعیت آسان‌ترین و کوتاه‌ترین راه برای رسیدن به صلح واقعی در افغانستان است اما تا زمانی که خارجی‌ها از مداخله مستقیم نظامی و سیاسی در افغانستان دست برندارند؛ بحران افغانستان با گذشت هر روز دشوار‌تر و بغرنج‌تر می‌شود.


در ادامه آمده است: حکومت فعلی افغانستان تحت سیطره خارجی‌ها قرار دارد، از سویی پایگاه‌های نظامی خارجی‌ها در بگرام و شیدند و سایر نقاط افغانستان نیز مشخص و فعال است، حال سوال این است که با حضور و مداخله خارجی‌ها چطور می‌توان از تمامیت ارضی این کشور صحبت کرد؟


طالبان خطاب به جامعه جهانی تاکید کرد: جامعه جهانی اگر خواستار حقیقی برقراری صلح در افغانستان است باید در نخستین گام تلاش کند تا نیروهای آمریکایی و دیگر نیروهای خارجی خاک افغانستان را ترک کنند.


در ادامه این بیانیه آمده است: حضور نظامی آمریکا در افغانستان بدون شک فشار و هشداری بزرگ برای همه کشورهای منطقه است.

مطالب مرتبط:

توزیع قرآن سلفی‌ها در سوئیس ممنوع شد

ا

کارمند کنسولگری ایالات متحده در ترکیه به اتهام ار

 

احتمال هسته‌ای شدن عربستان توسط آمریکا

صداهای عجیب آسمان برخی شهرهای عربی از چه بود؟

اعتراف یک فرمانده اسرائیلی به قتل معترضان فلسطینی

انتقاد مولانا سادات از کم توجهی مسئولان دولتی افغا

کمک چند میلیون یورویی مسلمانان بیرمنگام به پناهندگ

هشدار آژانس مرزی اروپا نسبت به تبدیل پناهجویان به

ا

امام جمعه اهل سنت سراوان: مردم داری و خلق نیکو، نش

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات