b_0_0_0_10_images_7298783_738.jpg

اساس نیوز به نقل از آناتولی ؛ مقامات اسرائیل به مسیحیان غزه که به مناسبت فرا رسیدن عید پاک می خواهند در کلیسای قیامت در قدس عبادت کنند، اجازه ورود ندادند.


ابراهیم شوملی، سرپرست کلیسای اسقفی قدس در گفتگو‌ با خبرنگار آناتولی اعلام کرد که مقامات اسرائیل امسال به مسیحیان غزه که به مناسبت فرا رسیدن عید پاک می خواهند در کلیسای قیامت در قدس عبادت کنند، اجازه ورود نداده‌اند.


وی با بیان اینکه مقامات اسرائیل ادعا می کنند کسانی که سال گذشته از غزه برای عید پاک به قدس آمده بودند، بازنگشته‌اند، افزود: "نمی دانیم این ادعا‌ها چه اندازه صحت دارند. درست هم باشد این اتفاق نمی تواند دلیلی برای عدم اجازه باشد".


وی با انتقاد از این اقدامات اسرائیل، گفت: "هر انسانی حق دسترسی به اماکن مقدس دارد و نیاز به کسب اجازه از کسی برای انجام عبادت خود ندارد".


گفتنی است در نوار غزه که جمعیت آن 2 میلیون نفر است، حدود هزار مسیحی زندگی می کنند. کلیسای قیامت در قدس نیز همه ساله میزبان مسیحیان از سراسر جهان برای برگزاری مراسم عید پاک است.


مسیحیان ارتدوکس بر این باورند که عیسی مسیح 2000 سال پیش در این روز پس از به صلیب کشیده شدن، دوباره زنده شده و عید پاک با رستاخیز و قیام مسیح پیوند خورده است.


مسیحیان کاتولیک و پروتستان عید پاک را مطابق تقویم میلادی جدید و در ماه مارس تجلیل می‌کنند، در حالی که کلیساهای ارتدوکس، این عید را بر اساس تقویم میلادی قدیمی (ژولینی یا رومی) جشن می گیرند.

مطالب مرتبط:

پایگاه رتبه‌سنجی فوربز ، قدرتمندترین زن جهان را مع

چندین کشته و مجروح بر اثر زلزله در ایتالیا

اعتراض مجدد لیبی به فرانسه

 

مدیر حزب اسلام‌ستیزهلند : ترجیح می‌دهم که همه مساج

آتش سوزی مکتب خانه سنتی قرآنی در لیبی

آغاز مراسم انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس

جنجال رقص پوتین در عروسی وزیر خارجه اتریش

نخست‌وزير سابق قطر جاسوس امریکا در خاورمیانه

ا

نهنگ قاتلی که قادر است سخنان انسان را تقلید کند

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز