b_0_0_0_10_images_fe44ee58b7ae8e098b2483cacd725dc8_XL.jpg

اساس نیوز ؛ سفیر پیشین روسیه در بریتانیا می‌گوید روسیه و کشورهای اروپایی هرگز تا این اندازه به رویارویی نظامی نزدیک نبوده‌اند. آناتولی آدامیشین در پاسخ به پرسش گالینا پولونسکایا، خبرنگار یورونیوز در مورد موج اخراج دیپلمات‌های روسی گفت روسیه در واکنش، زیاده‌روی خواهد کرد و برخی کشورها به کلی رابطه دیپلماتیک خود را با این کشور قطع می‌کنند.


این دیپلمات روسی گفت: «به نظر من این که اخراج دیپلمات‌ها تبدیل به بخشی از نفس تحریم علیه روسیه شده، امری بی‌سابقه بوده است زیرا تحریم روسیه همیشه وجود داشته و خواهد داشت و تاکنون تنها به تجارت و اقتصاد محدود بوده است. تحریم‌هایی مانند این که مثلا بگویند دیگر به شما وام نمی‌دهیم یا این که فلان چیز و فلان جیز را به شما نمی‌فروشیم. اما دیپلمات‌ها را شامل تحریم کردن در واقع نوعی تغییر دادن قضیه از سوی بریتانیایی‌هاست.»


وی افزود: «موضوع بی‌سابقه دیگر این است که بسیاری از کشورها با یک کشور همراهی کردند و به شکلی که هرگز دیده نشده به جای تحریم، دیپلمات‌ها را اخراج کردند.»


آدامیشین در مورد پاسخ روسیه گفت: «روسیه هم مقابله به مثل خواهد کرد و همان طور که اعلام کرده با هر تکان، تکان محکم‌تری وارد خواهد کرد.»


سفیر پیشین روسیه در لندن همچنین با نگاهی بدبینانه ادامه داد: «ممکن است برخی کشورها به سمت پیچیده‌تر کردن اوضاع حرکت کنند. خود بریتانیایی‌ها تأئید می‌کنند که کار بلوکه کردن دارایی‌های غیرمنقول و سرمایه‌های روسیه را آغاز کرده‌اند. روسیه قطعا پاسخ خواهد داد و آمریکایی‌ها در پاسخ به هر واکنش روسیه، تهدید خواهند کرد و این توالی ادامه خواهد داشت.»

 عکس آناتولی آدامیشین سفیر پیشین روسیه در بریتانیا

b_0_0_0_10_images_880x495_cmsv2_3f931d9af17559d1ae6ee41ea0acadbd3113856.jpg

مطالب مرتبط:

امام جمعه دهستان کرند:دشمنان اسلام در ماهواره‌ ها

مولوی طاهری :تندرویهای گروه هایی مثل داعش دنیای اس

انگلیس هم مثل آمریکا برای پروازهای خاورمیانه محدود

قدردانی پاپ فرانسیس از بنگلادش بابت کمک به مسلمانا

ابتکار نواده مولانا برای مبارزه با اسلام هراسی

زن بلوچ سنی در لباس سفیر ایران

قطع سخنرانی ترامپ هنگام افشای اسرار داعش!

برگزاری نشست کشورهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در

کرانه باختری در "طَبق نقره" تحویل حماس می‌شود

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات