b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_5f1373266155658ac7b61466dfb5e25d.jpg

اساس نیوز ؛ جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا طی بازدید از دفتر مطبوعاتی پنتاگون درباره حضور گروه تروریستی پ.ک.ک در سنجار واقع در شمال عراق، گفت: "می خواهیم پ.ک.ک از سنجار عقب نشینی کند".


وی افزود: در سنجار واقع در شمال عراق تهدیدی علیه ترکیه از سوی پ.ک.ک وجود دارد. همانطور که می دانید پ.ک.ک توسط آمریکا به عنوان یک گروه تروریستی معرفی می شود. بسیاری از ترک‌های بی‌گناه را کشتند و ما می خواهیم آنها از سنجار عقب نشینی کنند.


ماتیس همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا آمریکا از عملیات احتمالی ترکیه علیه عناصر گروه تروریستی پ.ک.ک حمایت خواهد کرد؟ گفت که نمی تواند درباره عملیات‌های آینده اطلاعات دهد.


وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه ترکیه می خواهد وارد منبج شده و عناصر ی.پ.گ را از این شهرستان خارج کند، پیشنهاد آمریکا در این باره چیست؟، اظهار داشت: « ترکیه یک متحد ناتو است و در کنار یکدیگر هستیم. در سوریه نیز به ویژه در برخی موارد اختلاف‌های بزرگ بین ما و ترکیه ایجاد شد. ولی این را نیز پشت سر خواهیم گذاشت. ترجیح می دهم این موضوع را با مقامات ترکیه رو در رو مورد بحث قرار دهم. این موضوع برای ترکیه بسیار حساس است».

مطالب مرتبط:

عامل کشتار کلوب رینا: مرا به اعدام محکوم کنید

ا

توهین شبکه کلمه به مولانا عبدالحمید

استقبال شورای روابط اسلامی آمریکایی از استعفای مشا

ا

پویش رمضانیه مسلمانان کانادا برای کمک به نیازمندان

تلاشهای جبرئیل فودرو برای معرفی چهره واقعی اسلام

ا

58 درصد ملت ترکیه به رفراندوم احتمالی «نه» خواهند

ا

محاصره داعشی‌ها در مکه؟!

غفور آخوند یزدانی :برخی از جریانات به ظاهر دینی چه

درسهایی از حادثه مهاباد

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز