b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_5f1373266155658ac7b61466dfb5e25d.jpg

اساس نیوز ؛ جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا طی بازدید از دفتر مطبوعاتی پنتاگون درباره حضور گروه تروریستی پ.ک.ک در سنجار واقع در شمال عراق، گفت: "می خواهیم پ.ک.ک از سنجار عقب نشینی کند".


وی افزود: در سنجار واقع در شمال عراق تهدیدی علیه ترکیه از سوی پ.ک.ک وجود دارد. همانطور که می دانید پ.ک.ک توسط آمریکا به عنوان یک گروه تروریستی معرفی می شود. بسیاری از ترک‌های بی‌گناه را کشتند و ما می خواهیم آنها از سنجار عقب نشینی کنند.


ماتیس همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا آمریکا از عملیات احتمالی ترکیه علیه عناصر گروه تروریستی پ.ک.ک حمایت خواهد کرد؟ گفت که نمی تواند درباره عملیات‌های آینده اطلاعات دهد.


وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه ترکیه می خواهد وارد منبج شده و عناصر ی.پ.گ را از این شهرستان خارج کند، پیشنهاد آمریکا در این باره چیست؟، اظهار داشت: « ترکیه یک متحد ناتو است و در کنار یکدیگر هستیم. در سوریه نیز به ویژه در برخی موارد اختلاف‌های بزرگ بین ما و ترکیه ایجاد شد. ولی این را نیز پشت سر خواهیم گذاشت. ترجیح می دهم این موضوع را با مقامات ترکیه رو در رو مورد بحث قرار دهم. این موضوع برای ترکیه بسیار حساس است».

مطالب مرتبط:

ترکیه آلمان، هلند و اتریش را متهم به حمایت از ترور

یک زن مسلمان به عنوان معاون نخست وزیر دولت رومانی

استقبال سازمان ملل از پیشنهاد ترکیه درباره مسلمانا

عاقلان فریقین باید افراطیون را از اطراف خود دور کن

ا

وزارت دفاع انگلیس برای تامین بودجه پایگاه‌هایش را

ا

31 هزار تروریست بیگانه در عراق و سوریه

اجبار زنان برای بریدن سر فراریان در موصل

توصیه های عالم شاخص اهل سنت به خطیبان جمعه

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید: مولانا حسین‌پور برای

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات