b_0_0_0_10_images_JamNeergwtegwsImage14234917.jpg

اساس نیوز ؛ نتایج یک نظرسنجی و پژوهش جدید بیانگر آن است که اسلام هراسی و اسلام ستیزی در استان کبک کانادا بیشتر از سایر نقاط این کشور شیوع دارد.


اساس نیوز به نقل از پایگاه خبری «سی بی اس»، بیش از ۷۰ درصد پاسخ دهندگان به نظرسنجی در استان کبک گفتند نسبت به مسلمانان احساس منفی شدید دارند.  


این در حالی است که رهبران سیاسی کبک همواره تلاش می کنند اسلام هراسی در این استان را کمرنگ جلوه دهند و اقدامات اسلام ستیزانه را پراکنده و کم اهمیت توصیف کنند.


چند ماه پیش  زمانی که مسلمانان کبک خواستار اعلام روز ۲۹ ژانویه به عنوان روز مقابله با اسلام هراسی شدند، رهبران سیاسی با این اقدام مخالفت کرده و ادعا کردند مردم این استان پذیرای مهاجران هستند و اسلام هراسی در میان آن ها جایی ندارد.


در ۲۹ ژانویه سال ۲۰۱۷ ، در جریان یک حمله تروریستی و تیراندازی در مسجد شهر کبک شش مسلمان نمازگزار کشته و تعداد زیادی زخمی شدند.  


پژوهش اخیر که خلاصه ای از آن اخیراً در یک نشریه  معتبر جامعه شناسی منتشر شده، همچنین نشان می دهد که مسلمانان هدف بیشترین احساسات منفی در میان اقلیت ها در سراسر کانادا هستند.


نتایج به دست آمده در این تحقیق موید نتایج تحقیقات و نظرسنجی های قبلی است که طی چند سال اخیر در کانادا انجام شده، البته این بار در سطحی گسترده تر و با شیوه ای آکادمیک تر.

مطالب مرتبط:

کشتار و محاصره مردم شهر حویجه عراق هنگام فرار از د

حلیمه یعقوب به عنوان اولین زن رئیس‌جمهور در سنگاپو

مولانا عبدالحمید در مراسم نمازجمعه زهدان: موفقیت ن

کشف گور جمعی در پالمیرای سوریه

ایرانی ها خودشان مانع حج شدند!

برگی دیگر از جنابات داعش :اعدام 300 عراقی

د

روزنامه ینی شفق:کار ولیعهد تمام است

سرنوشت نامعلوم 65 ایرانی پس از فاجعه منا

زنگ خطر بازگشت داعشی ها از سوریه به پاکستان

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات