b_0_0_0_10_images_JamNeergwtegwsImage14234917.jpg

اساس نیوز ؛ نتایج یک نظرسنجی و پژوهش جدید بیانگر آن است که اسلام هراسی و اسلام ستیزی در استان کبک کانادا بیشتر از سایر نقاط این کشور شیوع دارد.


اساس نیوز به نقل از پایگاه خبری «سی بی اس»، بیش از ۷۰ درصد پاسخ دهندگان به نظرسنجی در استان کبک گفتند نسبت به مسلمانان احساس منفی شدید دارند.  


این در حالی است که رهبران سیاسی کبک همواره تلاش می کنند اسلام هراسی در این استان را کمرنگ جلوه دهند و اقدامات اسلام ستیزانه را پراکنده و کم اهمیت توصیف کنند.


چند ماه پیش  زمانی که مسلمانان کبک خواستار اعلام روز ۲۹ ژانویه به عنوان روز مقابله با اسلام هراسی شدند، رهبران سیاسی با این اقدام مخالفت کرده و ادعا کردند مردم این استان پذیرای مهاجران هستند و اسلام هراسی در میان آن ها جایی ندارد.


در ۲۹ ژانویه سال ۲۰۱۷ ، در جریان یک حمله تروریستی و تیراندازی در مسجد شهر کبک شش مسلمان نمازگزار کشته و تعداد زیادی زخمی شدند.  


پژوهش اخیر که خلاصه ای از آن اخیراً در یک نشریه  معتبر جامعه شناسی منتشر شده، همچنین نشان می دهد که مسلمانان هدف بیشترین احساسات منفی در میان اقلیت ها در سراسر کانادا هستند.


نتایج به دست آمده در این تحقیق موید نتایج تحقیقات و نظرسنجی های قبلی است که طی چند سال اخیر در کانادا انجام شده، البته این بار در سطحی گسترده تر و با شیوه ای آکادمیک تر.

مطالب مرتبط:

هیگ: زمان دخالت در سوریه فرا رسیده است

هزاران تن از مسلمانان چچن علیه داعش تظاهرات کردند(

ب

جنگ نفتی داعش با دیگر گروه های تروریستی در سوریه

صادق زیباکلام:براندازی نظام ،ایران را وارد جنگ داخ

حمزه بن لادن اعلام جهاد کرد

نخست وزیری که با دوچرخه به سرکار می رود

تأکید نخست‌وزیر کانادا بر نقش مسلمانان در جامعه

استیلای شیطان بزرگ بر جغرافیای اسلام

صدها پناهجو درسواحل لیبی غرق شدند

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز