b_0_0_0_10_images_880x495_93e28852450b5155b23bb55dfb373fd03103754.jpg

اساس نیوز: کریستین وولف، رییس جمهور پیشین آلمان پیشتر در اظهاراتی جنجالی گفته بود که اسلام بخشی از آلمان است.

به گزارش اساس نیوز به نقل از یورونیوز, هورست زیهوفر، وزیر کشور آلمان و عضو حزب اتحادیه سوسیال مسیحی بایرن در نخستین اظهارات خود پس از انتصاب به این سمت گفت: «اسلام به آلمان تعلق ندارد.» او از مخالفان سرسخت سیاست پذیرش نامحدود پناهجویان در دولت ائتلافی قبلی بود.

آقای زیهوفر که در دولت ائتلافی جدید آنگلا مرکل در پست حساسی قرار گرفته اندیشه های بمراتب رادیکالتری نسبت به سلف خود دارد. او در گفتگو با نشریه بیلد ضمن تاکید بر این که «مسلمانانی که با ما زندگی می‌کنند، متعلق به آلمان هستند»، خواستار آماده کردن بیشتر مسلمانان برای ادغام در جامعه آلمان شده است. وزیر کشور جدید آلمان همچنین در پی آن است تا سیاست‌های سختگیرانه‌ای را برای ورود مهاجران به این کشور تنظیم کند.

بیش از چهار و نیم میلیون مسلمان در آلمان زندگی می کنند. علاوه بر ترک تبارها در طی سال های اخیر بسیاری از پناهجویان خاورمیانه بحران زده نیز راهی این کشور شده اند.

کریستیان وولف، رییس جمهور پیشین آلمان پیشتر گفته بود که اسلام بخشی از آلمان است. اظهارات آقای وولف در مراسم سالگرد اتحاد آلمان در سال ۲۰۱۰ بسیار جنجالی شد. آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور همواره مواضعی مشابه کریستیان وولف اتخاذ کرده است. آنگلا مرکل روز چهارشنبه و برای چهارمین بار پیاپی سکان هدایت آلمان را در دست گرفت.

مطالب مرتبط:

داعش از قمار-آنلاین کسب درآمد می کند

مولوی محمد مکفی:جوانان به مهم ترین هدف اقدامات انح

برگزاری نشست کشورهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در

توزیع اعلامیه در رقه برای ارائه اطلاعات درباره ابو

رئیس اینترپل گم شد+ تکمیلی

چهره های مشهوری که مسلمان شدند

۷۰ درصد معاینات اولیه زائران حج انجام شد

فرمانده کل قوا چین: باید برای پیروزی در جنگ ها آما

فوری:داعش مسئولیت حوادث تروریستی تهران را بر عهده

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز