b_0_0_0_10_images_retdfvdfgegrqetqt.jpg

اساس نیوز به نقل از تارنمای «جاکارتا پست»، چند روز پیش دانشگاه اسلامی اندونزی (UIN) در شهر «یوگیاکارتا» واقع در جزیره جاوا اعلام کرده بود که در مخالفت با افراط گرایی دینی و برای تبلیغ اسلام اعتدال گرا پوشیدن برقع را ممنوع می کند.


این ممنوعیت باعث شده بود تا گروه های مدنی به این اقدام اعتراض کنند.


«لطیفه ویدوری» فعال حقوق زنان در اینباره گفته بود: پوشیدن برقع یک انتخاب است و ما نباید در انتخاب شخصی افراد، دخالت کنیم.


این انتقادها که شامل اظهار نظر حقوق دانان اندونزیایی مبنی بر تبعیض آمیز بودن این ممنوعیت بود، باعث شد تا «یودیان واهیودی» رئیس دانشگاه اسلامی اندونزی در یوگیاکارتا، این ممنوعیت را لغو کند.


وی در اینباره گفته بود: دختران ما باید متوجه شوند که برقع و حجاب با یکدیگر متفاوت هستند. حجاب به معنای پوشیدن برقع نیست و برقع تنها بخشی از فرهنگ اعراب است و به همین دلیل برای فرهنگ اندونزی مناسب نیست.


پیش از این گزارش شده بود که یک نظرسنجی عمومی در دانشگاه ها و دبیرستان های اندونزی نشان می دهد که از هر پنج دانش آموز، یک نفر معتقد است که به جای نظام دموکراسی، حاکم کشور باید خلیفه باشد.این اطلاعات باعث نگرانی مقامات اندونزیایی شده تا برای متوقف کردن گسترش تفکرات افراط گرایانه، اقداماتی انجام دهند.


به گزارش جاکارتا گلوب معضل افراط گرایی در اندونزی با بیش از 260 میلیون نفر به عنوان پرجمعیت ترین کشور مسلمان جهان سالیان زیادی است که وجود داشته و سبب وقوع چندین حوادث تروریستی مرگبار در این کشور شده است.

مطالب مرتبط:

آغازبکارمرکزتلفنی پاسخ به سوالات دینی ومذهبی درقرق

شیوع بیماری اسرارآمیز در کراچی(پاکستان)

ا

القبس: اختلاف افکنی ترامپ بین کشورهای عربی درنشست

آمریکا به دنبال «مدیریت ناامنی» در افغانستان است

۷۲ درصد اسرائیلی ها دولت خود را فاسد می دانند

7

مقصد داعشی ها بعد از عراق و سوریه

ماموستا بابایی: ماه رمضان در نزد خداوند از فضیلت ب

اعتراض «دالایی لاما» به ارتباط دادن تروریست‌ها به

سرباز اسیر طالبان با کشتن زندان‌بان‌ موفق شد فرار

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز