b_0_0_0_10_images_n82rrggrt65941371858643.jpg

اساس نیوز ؛ رئیس اتحادیه آراکانِ روهینگیا در سمیناری که در مرکز فرهنگی «سلیمان دمیر» که در شهر «قونیه» ترکیه برگزار شد، گفت: از هزار سال پیش ظلم و بی‌عدالتی در سرزمین میانمار انجام می‌شود و ارتش میانمار خواستار حذف اسلام از این کشور است.

وی افزود: زمینه‌های کشتار و از دست دادن جان در ایالت راخین میانمار (محل سکونت مسلمانان روهینگیا) فراهم است و حکومت میانمار و تندروهای بودایی جرائمی را که بشریت به هیچ عنوان آن را نمی‌پذیرد علیه مسلمانان انجام می‌دهند.


وقارالدین با اشاره به این که سازمان ملل این جرائم ضد بشری در ایالت راخین را نسل‌کشی سیستماتیک می‌داند، گفت: در این منطقه نقض جدی حقوق بشر وجود دارد و هیچگونه آزادی برای سفر و عبادت نیست و این درحالی است که حتی برای رفتن از یک روستا به روستای دیگر داشتن مجوز ضروری است، درب مساجد بسته است، عبادت ممنوع است و مردم به اجبار به نام‌های بودایی ملقب می‌شوند.


وی اظهار کرد که بحران پناهندگی بر دیگر کشورها نیز اثرگذار است و در دو هفته گذشته هزاران نفر از مردم روهینگیا به بنگلادش پناهنده شده‌اند.


براساس گزارش سازمان ملل، ۶۸۸ هزار نفر از مسلمانان روهینگیا از سوم شهریورماه تا هفتم بهمن‌ماه گذشته و در پی حملات ارتش میانمار و تندروهای بودایی به بنگلادش گریخته‌اند و بنابر گزارش پزشکان بدون مرز، براثر این حملات تاکنون ۹ هزار نفر کشته شده‌اند.

مطالب مرتبط:

دولت افغانستان نمی‌داند که با طالبان بجنگد یا صلح

ا

مولانا سادات:اسلام دین صلح و آرامش بوده و میانه ای

لغو مجوز مدارس قرآنی در مصر

ا

مسدود شدن سایت‌های موهن به مقدسات در پاکستان

 

افسر صهیونیستی ، امام جماعت داعش /عکس

۱۲ هزار داعشی، در موصل مستقر هستند

ژاپن: موشک هایی را که کرۀ شمالی به خاک آمریکا شلیک

امام جمعه سنندج: حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ب

به ایران سفر نکنید زیرا...

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز