b_0_0_0_10_images_n82rrggrt65941371858643.jpg

اساس نیوز ؛ رئیس اتحادیه آراکانِ روهینگیا در سمیناری که در مرکز فرهنگی «سلیمان دمیر» که در شهر «قونیه» ترکیه برگزار شد، گفت: از هزار سال پیش ظلم و بی‌عدالتی در سرزمین میانمار انجام می‌شود و ارتش میانمار خواستار حذف اسلام از این کشور است.

وی افزود: زمینه‌های کشتار و از دست دادن جان در ایالت راخین میانمار (محل سکونت مسلمانان روهینگیا) فراهم است و حکومت میانمار و تندروهای بودایی جرائمی را که بشریت به هیچ عنوان آن را نمی‌پذیرد علیه مسلمانان انجام می‌دهند.


وقارالدین با اشاره به این که سازمان ملل این جرائم ضد بشری در ایالت راخین را نسل‌کشی سیستماتیک می‌داند، گفت: در این منطقه نقض جدی حقوق بشر وجود دارد و هیچگونه آزادی برای سفر و عبادت نیست و این درحالی است که حتی برای رفتن از یک روستا به روستای دیگر داشتن مجوز ضروری است، درب مساجد بسته است، عبادت ممنوع است و مردم به اجبار به نام‌های بودایی ملقب می‌شوند.


وی اظهار کرد که بحران پناهندگی بر دیگر کشورها نیز اثرگذار است و در دو هفته گذشته هزاران نفر از مردم روهینگیا به بنگلادش پناهنده شده‌اند.


براساس گزارش سازمان ملل، ۶۸۸ هزار نفر از مسلمانان روهینگیا از سوم شهریورماه تا هفتم بهمن‌ماه گذشته و در پی حملات ارتش میانمار و تندروهای بودایی به بنگلادش گریخته‌اند و بنابر گزارش پزشکان بدون مرز، براثر این حملات تاکنون ۹ هزار نفر کشته شده‌اند.

مطالب مرتبط:

اقدام اخیر آمریکا در رابطه با قدس مانع تحقق صلح در

14 میلیون یمنی بدون امنیت غذایی

فلسطین دردی که از یاد برده ایم /پاسخ های یک فعال ا

جزئیات حمله ارتش عراق به محل جلسه ابوبکر البغدادی

نفر دوم داعش کشته شد

شکایت ستاره فیلم های مستهجن از ترامپ

نگراني از افزايش پيوستن زنان تونسي به گروه هاي ترو

طالبان مذاکره صلح با دولت افغانستان را رد کرد

ا

بازهم غلط املایی در فرمان اجرایی ترامپ/ترامپ به مد

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز