b_0_0_0_10_images_855607_491.jpg

اساس نیوز : امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه روز دوشنبه آمادگی کشورش برای انجام حملات هدفمند علیه هر مرکزی که در سوریه برای عملیات شیمیایی جهت کشتن انسان های بیگناه مورد استفاده قرار گرفته است، اعلام کرد.

ماکرون در یک کنفرانس مطبوعاتی در دهلی نو که کمی قبل از نشست سازمان ملل درباره سوریه انجام شد، از مسکو که یکی از متحدان نزدیک بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه است انتقاد و ادعا کرد به اندازه کافی در جهت تسهیل ارسال کمک های انساندوستانه به منطقه غوطه که در حومه شرقی دمشق قرار دارد، تلاش نکرده است.

وی گفت: اگر فرانسه مدارک انکارناشدنی درباره استفاده از سلاح شیمیایی که به مرگ افراد منجر شده باشد، بیابد، به مراکز شیمیایی حمله خواهد کرد.

ماکرون افزود: اگر چنین مدارکی به دست آید، فرانسه نیز مانند شرکای آمریکایی خود به این گونه سایت ها حمله خواهد کرد.

رئیس جمهوری فرانسه اضافه کرد: ما با متحدان خود تبادل اطلاعات می کنیم اما باید این نکته روشن شود که برای شناسایی اهداف و حمله به آنها، سیاست های مستقل خود را دنبال می کنیم.

امروز دوشنبه، خبرگزاری اسپوتنیک روسیه به نقل از یک فرمانده ارتش سوریه از کشف کارگاه ساخت سلاح شیمیایی متعلق به تروریست ها در غوطه شرقی سوریه خبر داد و افزود: این کارگاه در نزدیکی شهرک تازه آزادشده 'افتریس' و پس از خروج تروریست ها کشف شده است.

 

مطالب مرتبط:

بحرین روابط خود را با ایران قطع کرد

جمع آوری شواهد حقوقی از «جنایات» داعش علیه ایزدیان

اعدام های داعش در صلاح الدین عراق (شهریور 1395)

فرانک ریبری فوتبالیست مسلمان اروپایی

احتمال از سرگیری حج عمره زائران ایرانی

شیخ عبدالوهاب ضیایی:رعایت اخلاق اسلامی و دوری از خ

مقتدی صدر خواستار کناره گیری اسد از قدرت شد

هشدار بانک جهانی درباره اوضاع غزه

ب

صهیونیست ها بازهم به مسجد الاقصی تعرض کردند

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز