b_0_0_0_10_images_855607_491.jpg

اساس نیوز : امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه روز دوشنبه آمادگی کشورش برای انجام حملات هدفمند علیه هر مرکزی که در سوریه برای عملیات شیمیایی جهت کشتن انسان های بیگناه مورد استفاده قرار گرفته است، اعلام کرد.

ماکرون در یک کنفرانس مطبوعاتی در دهلی نو که کمی قبل از نشست سازمان ملل درباره سوریه انجام شد، از مسکو که یکی از متحدان نزدیک بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه است انتقاد و ادعا کرد به اندازه کافی در جهت تسهیل ارسال کمک های انساندوستانه به منطقه غوطه که در حومه شرقی دمشق قرار دارد، تلاش نکرده است.

وی گفت: اگر فرانسه مدارک انکارناشدنی درباره استفاده از سلاح شیمیایی که به مرگ افراد منجر شده باشد، بیابد، به مراکز شیمیایی حمله خواهد کرد.

ماکرون افزود: اگر چنین مدارکی به دست آید، فرانسه نیز مانند شرکای آمریکایی خود به این گونه سایت ها حمله خواهد کرد.

رئیس جمهوری فرانسه اضافه کرد: ما با متحدان خود تبادل اطلاعات می کنیم اما باید این نکته روشن شود که برای شناسایی اهداف و حمله به آنها، سیاست های مستقل خود را دنبال می کنیم.

امروز دوشنبه، خبرگزاری اسپوتنیک روسیه به نقل از یک فرمانده ارتش سوریه از کشف کارگاه ساخت سلاح شیمیایی متعلق به تروریست ها در غوطه شرقی سوریه خبر داد و افزود: این کارگاه در نزدیکی شهرک تازه آزادشده 'افتریس' و پس از خروج تروریست ها کشف شده است.

 

مطالب مرتبط:

احزاب ملی گرای مخالف با رفراندوم ترکیه متحد می شو

ا

افندی نیکوش : منشا پیدایش گروه های تندرو سیاست های

اظهارات علمای اهل سنت پیرامون تصمیم ترامپ در به رس

فیسبوک ویدئوی مهاجرستیزانه سیاستمدار مجار را حذف ک

مولوی عبدالحمید:نباید به دست عوامل افراطی بهانه بد

ا

بهیار زن مسلمان در پی خودداری از شستن مردان از کار

۱۹ زن کرد توسط داعش زنده‌ سوزانده‌ شدند

واکنش علمای کابل در ارتباط با شدت گرفتن جنگ از سوی

من ۱۰ گردان نیروی ضربت ویژه برای نابودی داعش می خو

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز