b_0_0_0_10_images_855607_491.jpg

اساس نیوز : امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه روز دوشنبه آمادگی کشورش برای انجام حملات هدفمند علیه هر مرکزی که در سوریه برای عملیات شیمیایی جهت کشتن انسان های بیگناه مورد استفاده قرار گرفته است، اعلام کرد.

ماکرون در یک کنفرانس مطبوعاتی در دهلی نو که کمی قبل از نشست سازمان ملل درباره سوریه انجام شد، از مسکو که یکی از متحدان نزدیک بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه است انتقاد و ادعا کرد به اندازه کافی در جهت تسهیل ارسال کمک های انساندوستانه به منطقه غوطه که در حومه شرقی دمشق قرار دارد، تلاش نکرده است.

وی گفت: اگر فرانسه مدارک انکارناشدنی درباره استفاده از سلاح شیمیایی که به مرگ افراد منجر شده باشد، بیابد، به مراکز شیمیایی حمله خواهد کرد.

ماکرون افزود: اگر چنین مدارکی به دست آید، فرانسه نیز مانند شرکای آمریکایی خود به این گونه سایت ها حمله خواهد کرد.

رئیس جمهوری فرانسه اضافه کرد: ما با متحدان خود تبادل اطلاعات می کنیم اما باید این نکته روشن شود که برای شناسایی اهداف و حمله به آنها، سیاست های مستقل خود را دنبال می کنیم.

امروز دوشنبه، خبرگزاری اسپوتنیک روسیه به نقل از یک فرمانده ارتش سوریه از کشف کارگاه ساخت سلاح شیمیایی متعلق به تروریست ها در غوطه شرقی سوریه خبر داد و افزود: این کارگاه در نزدیکی شهرک تازه آزادشده 'افتریس' و پس از خروج تروریست ها کشف شده است.

 

مطالب مرتبط:

دولت جدید مصر تا یک هفته دیگر تشکیل می شود

انحراف از قوانین دین حنیف وتکفیر مجرمانه

رهبر آزادیخواهان کشمیری فرمانده ارتش هند را دشمن آ

مفتی الازهر تاکید کرد :تفکرات تکفیری هیچ ارتباطی ب

فرار 50 تن از رهبران داعش از موصل

ا

پیدا شدن انبار سلاح در کمد لباس منزلی در آلمان+عکس

 

صدور حکم حبس برای 3 تن در امارات به دلیل ارتباط با

ا

جلاد داعش یکی از نیروهای سازمان بدر را ذبح کرد

جماعت تبلیغ؛اصلاح بجای نکوهش

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز