b_0_0_0_10_images_855607_491.jpg

اساس نیوز : امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه روز دوشنبه آمادگی کشورش برای انجام حملات هدفمند علیه هر مرکزی که در سوریه برای عملیات شیمیایی جهت کشتن انسان های بیگناه مورد استفاده قرار گرفته است، اعلام کرد.

ماکرون در یک کنفرانس مطبوعاتی در دهلی نو که کمی قبل از نشست سازمان ملل درباره سوریه انجام شد، از مسکو که یکی از متحدان نزدیک بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه است انتقاد و ادعا کرد به اندازه کافی در جهت تسهیل ارسال کمک های انساندوستانه به منطقه غوطه که در حومه شرقی دمشق قرار دارد، تلاش نکرده است.

وی گفت: اگر فرانسه مدارک انکارناشدنی درباره استفاده از سلاح شیمیایی که به مرگ افراد منجر شده باشد، بیابد، به مراکز شیمیایی حمله خواهد کرد.

ماکرون افزود: اگر چنین مدارکی به دست آید، فرانسه نیز مانند شرکای آمریکایی خود به این گونه سایت ها حمله خواهد کرد.

رئیس جمهوری فرانسه اضافه کرد: ما با متحدان خود تبادل اطلاعات می کنیم اما باید این نکته روشن شود که برای شناسایی اهداف و حمله به آنها، سیاست های مستقل خود را دنبال می کنیم.

امروز دوشنبه، خبرگزاری اسپوتنیک روسیه به نقل از یک فرمانده ارتش سوریه از کشف کارگاه ساخت سلاح شیمیایی متعلق به تروریست ها در غوطه شرقی سوریه خبر داد و افزود: این کارگاه در نزدیکی شهرک تازه آزادشده 'افتریس' و پس از خروج تروریست ها کشف شده است.

 

مطالب مرتبط:

عذرخواهی مفتی تونس از مردم این کشور

الجبیر: آمریکا حمایت خود را از قطر متوقف کند یک هف

تأمین امنیت فرودگاه های عربستان به صهیونیست ها سپر

دیدگاه اسرائیل درباره آینده خطرناک است

واکنش جهانی به سوزاندن شیرخوار فلسطینی

ج

منجمدسازی دختر مبتلا به سرطان

منطقه استراتژیک «القناق» افغانستان به دست طالبان س

سرگئی ریابکوف:صبر روسیه در برابر آمریکا تمام شده ا

گزارش تصویری خبرنگار اساس نیوز از دوره آموزشی حج ر

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز