b_300_300_16777215_10_images_57323081.jpg

اساس نیوز ؛ نیروی های مسلح قبرس با صدور بیانیه ای ضمن رد درخواست ترکیه برای انجام رزمایش در نزدیکی سواحل این جزیره، مناطق نزدیک به سواحل قبرس را برای تردد ناوها و هواپیماهای نظامی ممنوع اعلام کرد.


ترکیه چندی پیش اعلام کرده بود که منطقه وسیعی از سواحل نزدیک قبرس را با اهداف برگزاری رزمایش نظامی برای مدت دو هفته منطقه ممنوعه تردد کشتی های و هواپیماهای نظامی اعلام می کند.


به گزارش خبرگزاری رسمی یونان (آنا)، قبرس جنوبی (بخش یونانی نشین این جزیره) دیروز (دوشنبه) در بیانیه خود اعلام کرد که تعدادی از کشتی های نیروی دریایی خود را برای حفاظت از سواحل و مناطق ساحلی این کشور اعزام می کند، که قرار است بزودی شرکت اکسون موبیل (EXXONMOBIL) به درخواست نیکوزیا مطالعاتی برای کشف نفت و گاز را در آنها آغاز کند.


تنش ها بین نیکوزیا، آتن از یک سو و آنکارا از سوی دیگر در این اواخر شدت گرفته است .


ترکیه اقدامات برای اکتشاف نفت و گاز را در سواحل قبرس منوط به حضور و سهیم شدن ترک های قبرس (بخش شمالی قبرس) می کند، در حالیکه نیکوزیا و آتن آن را حق مسلم قبرس جنوبی معرفی می کنند.


قبرس از سال 1974 با ورود ارتش ترکیه به این کشور، عملاً به دو بخش یونانی نشین (در جنوب) و ترک نشین (در شمال) تقسیم شد و از آن زمان تا کنون تمام تلاش ها شورای امنیت سازمان ملل متحد برای وحدت مجدد دو بخش این جزیره با شکست مواجه شده است.

مطالب مرتبط:

بازداشت ۱۱ نفر از نگهبانان مسجد الاقصی توسط پلیس ا

 

مسجد بزرگ پاریس حمله به «شانزه لیزه» را محکوم کرد

خوشحالی فعالان اهل سنت از خبر آزادی امید کوکبی

رهبر کره شمالی: همه خاک آمریکا در تیررس است

بازداشت 10 زن داعشی درمغرب

افزایش تبعیض و تصورات کلیشه‌ای منفی علیه مسلمانان

موارد عجیبی که در کشور چین ممنوع هستند؟؟

داعش با تصویری از کعبه، غرب را به جنگی تمام عیار د

تازه‌مسلمان فیلیپینی: طنین اذان مرا به مسلمان شدن

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز