b_0_0_0_10_images_139207211145007851339254.jpg

اساس نیوز ؛ وندی شرمن مذاکره کننده ارشد سابق آمریکا در مذاکرات هسته ای با ایران هشدار داد که اگر مذاکره با کره شمالی به درستی پیش نرود، ممکن است که جنگ رخ دهد.


شرمن در مصاحبه با سی.ان.ان با اظهار خرسندی از اینکه آمریکا وارد مذاکره با کره شمالی می شود، گفت: قطعا گفت وگو بهتر از جنگ است.


این مقام سابق آمریکایی هشدار داد که اگر مذاکره با کره شمالی به درستی انجام نشود، ممکن است که ناکامی تلاش های دیپلماتیک به «بهانه ای» برای جنگ تبدیل شود.


وی افزود: «بزرگترین خطر» آن است که «رئیس جمهوری آمریکا و تیمش تلاش خود را به کار بگیرند اما به تک تک مسائلی که می خواهند نرسد و بگویند که ناامید شده اند. این مساله می تواند مقدمه ای برای آغاز جنگ شود».


شرمن هشدار داد: می توان انتخاب های زیادی داشت اما اگر رئیس جمهوری احساس کند که همه این موضوعات باید به روشی که آمریکا می خواهد، پیش برود، احتمالا به توافق دست نخواهیم یافت و ما خود را درگیر جنگ خواهیم کرد.


شرمن با اشاره به «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی گفت: او توانست رئیس جمهوری آمریکا  "قدرتمندترین رهبر دنیا " را به همان اتاق [مذاکره] آورد. گویی که با او هم سطح است بنابراین، از این منظر او به هدف بزرگی دست یافته است.

شرمن اظهار داشت که به عقیده وی کیم «عجله ای برای غیرهسته ای شدن» ندارد.


شرمن که مشاور ویژه بیل کلینتون رئیس جمهوری سابق آمریکا در امور کره شمالی بود، در سال 2000 به همراه «مادلین آلبرایت» وزیر امور خارجه وقت آمریکا به پیونگ یانگ سفر کرد.

مطالب مرتبط:

اعزام نیروی تقویتی ترکیه به خط مرزی سوریه

ا

داعش و اجبار مردم به حضور در کلاس های مغزشویی

پلیس اینترپل اعلام کرد که 173 داعشی اروپا را تهدی

سخنان حاج عبدالعزیز آخوند آخوندی درباره تغییر سفار

مرمت قرآن در دل کوه‌های پاکستان

مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعه زاهدان: برخی

حکایت حاکمیت یک دیوانه و سکوت مدعیان بشردوستی!

سخنگوی رسمی وزارت خارجه قطر : تهران بر خلاف ریاض د

رهبر جبهه ملی فرانسه به دلیل انتشار عکس‌های داعش ت

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز