b_0_0_0_10_images_8251617971585205.jpg

اساس نیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه در گزارشی مبنی بر افزایش رویکرد خشونت گرایانه بوداییان در آسیا نوشت: شاید بودا در غرب به عنوان یک فلسفه مسالمت آمیز شناخته شود، اما افزایش اقدامات خشونت آمیز از سوی گروه های کوچک اما با نفوذ و افراطی راهبان بودایی در آسیا تصویری که آنان از خود ساخته بودند را مخدوش کرده است.


جامعه بودایان سری لانکا هفته گذشته شورش هایی ضدمسلمان به راه انداخت که حداقل 3 کشته به جای گذاشت و بیش از 200 موسسه متعلق به مسلمانان را تخریب کرد.


گزارش ها حاکی از این است که تمام خشونت های اعمالی از سوی بوداییان ملی گرا رهبری شده است.


فرانس پرس در ادامه نوشت: در میانمار راهبان افراط گرای بودایی به رهبری «آشین ویراتو»، ملی گرای بودایی اهل این کشور و سخنران ضد مسلمان، بر علیه اقلیت مسلمان این کشور شوریده و با کمک سرکوب های نظامی موجب مهاجرت بیش از 700 هزار مسلمان روهینگیا به سمت بنگلادش شدند. در تایلند نیز یک راهب برجسته بودا خود را در آب داغ انداخت و از پیروانش خواست تا مساجد مسلمانان را بسوزانند.


اما چه چیزی باعث تهاجم یک فرقه که خود را با صلح و تعادل تبلیغ می کند شده است؟
در ادامه این مطلب آمده است: برای بسیاری از مردم، که فرهنگ بودا را از طریق هالیوود، کلاس های مدیتیشن، تعطیلات گرمسیری و نقل قول های دالایی لاما می شناسند، پاسخ چنین پرسشی می تواند غافلگیر کننده باشد.


«مایکل جریسون»، یک متخصص دین شناسی در دانشگاه ایالت یانگ استون که به تازگی کتابی را در مورد خشونت بودایی ها تمام کرده، گفت: «بودایان از دین برای توجیه خشونت استفاده می کنند.»

مطالب مرتبط:

اهانت سیاستمدار سوئدی به مسلمانان

حجاب اسلامی

روسیه دهها پایگاه داعش در سوریه را منهدم کرد

مسلمانان روهینجا، محور نشست سازمان همکاری اسلامی د

ا

هدیه سخاوتمندانه رونالدو به مناسبت ماه مبارک رمضان

آخوند نیاز قلیچ حنفی :عظمت دین اسلام نسبت به سایر

پ.ک.ک : آتش بس 24 ساعته بخاطر انتخابات در ترکیه

عاملان داعشی حمله به زیارتگاه «کارته سخی» کابل دست

دلیل امتناع اتریش از اخراج دیپلمات های روس

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات