b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_bca45ceb4f42ea0e6e4419c403189dad.jpg

اساس نیوز ؛ رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه دین اسلام و کتاب آسمانی قرآن با امر پروردگار تا روز قیامت ثابت خواهند ماند، گفت که تحریف و تغییر اسلام در حد کسی نیست. 

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در سخنرانی خود در مراسم افتتاحیه آکادمی علوم سیاسی در ساختمان مرکزی حزب عدالت و توسعه در آنکارا، گفت: « دین ما اسلام و کتاب ما قرآن با امر پروردگار تا قیامت باقی خواهند ماند. اسلام به عنوان آخرین دین و حقیقتی است که هرگز تغییر نمی‌يابد. کسی نمی‌تواند این مسئله را به بازی بگیرد».


رئیس جمهور ترکیه افزود: « مسلمانان مانند گذشته باید همواره در حال پیشرفت باشند و خود را ارتقا دهند. مگر مجتهدان ما در طول تاریخ این کار را نکردند؟ چگونه می توان امكانات انسان معاصر، تکنولوژی و روابطى كه از طريق تمدن حاصل شده است را نادیده گرفت؟».


اردوغان در بخش دیگری از اظهارات خود تصریح کرد: « از زمان آغاز عملیات شاخه زیتون تاکنون 3171 تروریست در عفرین از پای درآمده‌اند اعلام کرد که هم اکنون مناطق مرکزی عفرین تحت محاصره قرار گرفته است. هر لحظه آماده ورود به مرکز عفرین هستیم».


رهبر حزب عدالت و توسعه افزود:‌ تاکنون در عملیات شاخه زیتون منطقه ای به وسعت 815  کیلومتری را تبدیل به منطقه امن کرده ایم. وسعت منطقه عملیاتی شاخه زیتون 2 هزار کیلومتر مربع است. همانطور که جرابلس نیز با 2 هزار کیلومتر مربع تحت کنترل ما است. در منطقه عملیاتی شاخه زیتون نیز 2 هزار کیلومتر مربع را تحت کنترل خواهیم گرفت، امنیت را تامین خواهیم کرد و برادران و خواهران عفرینی را به خانه و سرزمین خود برخواهیم گرداند.


اردوغان با تاکید بر اینکه ترکیه برای پایان دادن به عملیات شاخه زیتون از کسی دستور نخواهد گرفت گفت:‌ « ما قطعا قصد اشغال بخشی از اراضی سوریه را نداریم. هدف از حضور ما در عفرین جلوگیری از اشغال و پاکسازی این منطقه از لوث گروه‌های تروریستی بوده و ان شاء الله عفرین را به صاحبان اصلی آن تسلیم خواهیم کرد».

مطالب مرتبط:

پشت پرده " اسلام معتدل " عربستان

نفر دوم داعش کشته شد

دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس اهل سنت: صدا و سی

تلاش اندونزی برای تدوین تقویم اسلامی یکپارچه

 

انتقاد شدید رئیس سابق اطلاعات عربستان از آمریکا

محدودیت‌های جدید داعش برای کافی‌نت‌های رقه

وزير جنگ اسرائیل ، داعش را تهدید به نابودی کرد

ا

5 کشته و زخمی در تیراندازی نیوجرسی

تظاهرات مردم اروپا در حمایت از پناهجویان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات