b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_ebd70e7bc76fa8b881e0107acaf7c4b3.jpg

اساس نیوز ؛ زید رعد حسین، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد طی سخنانی در سی و هفتمین نششست شورای حقوق بشر این سازمان در دفتر آن در ژنو گفت نشانه های قوی دال بر "نسل کشی" مسلمانان آراکانی از 25 اوت سال 2017 تا کنون وجود دارد.


وی افزود که نگرانی‌های بنده نسبت به حدود 900 هزار مسلمان آراکانی که مجبور به فراز به بنگلادش شده‌اند و جامعه مسلمان در میانمار ادامه دارد.


حسین تصریح کرد: "دفترم (دفتر شورای حقوق بشر) معتقد است که کشتار قومی در آراکان هنوز هم ادامه دارد".


وی با هشدار به اینکه دولت میانمار در تلاش برای نابودی اسناد «جرایم بین الملل» احتمالی است، گفت: قربانیان گزارش دادند که مسلمانان آراکان توسط نیروهای امنیتی و شبه‌نظامیان محلی مورد تجاوز جنسی، شکنجه و قتل قرار می گیرند و به دلیل عدم دسترسی به منابع غذا عمدا گرسنه نگه داشته می شوند. دفتر من درباره ادامه کشتار از ماه اوت سال گذشته در استان آراکان شبهه‌های قوی دارند.


حسین همچنین خطاب به شورای حقوق بشر خواستار آن شد تا برای محاکمه مسئولان جرایم اعمال شده علیه مسلمانان یک مکانیزم جدید بی‌طرف و مستقل ایجاد شود.


بر اساس آخرین آمار سازمان ملل از آغاز خشونت در میانمار در تاریخ 25 اوت 2017 حدود 700 هزار مسلمان آراکان به بنگلادش پناه برده‌اند. در این حملات هزاران غیرنظامی آراکانی کشته و حدود 350 روستا توسط ارتش و بودائیان افراطی به آتش کشیده شده است.


از سال 1970 تاکنون 84 درصد جمعیت 2 میلیونی مسلمانان آراکان در پی خشونت‌های ارتش میانمار و بوداییان افراطی به کشورهای اطراف گریخته‌اند.

مطالب مرتبط:

اشرف غنی: خوشحالم که مردم گام‌های مهمی برای تمرین

شورای امنیت قطعنامه «آتش‌بس انسانی» یک ماهه در سور

برنامه های دولت قزاقستان برای مقابله با افراط گرای

طالبان توانایی تصرف پایتخت افغانستان را ندارد اما

ا

امریکا علیه طالبان مخالف مذاکرات صلح اقدام نظامی م

داعش محل اعلام خلافت خود در موصل را منفجر کرد

زلزله روز چهارشنبه در ایتالیا

دعوت از سوریه به نشست اتحادیه عرب در ریاض

سکه‌های ریاست‌جمهوری را به سربازان هدیه نمی‌دهم، م

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز