b_0_0_0_10_images_1396030514431213110995944.jpg

اساس نیوز :یک مسئول آمریکایی در امور مبارزه با تروریسم تاکید کرد، گروه تروریستی داعش درحال بازیابی توان خود است و این امر به این معناست که نبرد با داعش پایان نیافته و در مرحله جدیدی قرار گرفته است.

ناثان سیلز، هماهنگ کننده دیپلماسی آمریکا در امور مبارزه با تروریسم گفت که داعش در حال بازسازی ساختارهای تشکیلاتی و بازیابی توان خود است.

وی احتمال داد که ایالات متحده از برخورد نظامی کامل با داعش به رویارویی غیرنظامی علیه داعش متمایل می‌شود.

این سخنان سیلز در پایان یک کنفرانس بین المللی در واشنگتن مطرح شد که توسط وزارت خارجه آمریکا و اینترپل و موسسه بین المللی عدالت و حاکمیت قانون برگزار شد و در آن تعدادی از قاضیان و مسئولانی در دستگاه‌های اجرای قانون و دیپلمات‌هایی از کشورهای مختلف جهان حضور داشتند.

پیش تر ائتلاف بین المللی نسبت به حضور گروهک‌های زیرزمینی متعدد داعش هشدار داده بود.

مسئولانی در وزارت دفاع آمریکا نیز حضور مداوم داعش در صفحه‌ نخست مجلات و روزنامه‌ها و در برنامه‌های هر روزه تلویزیون و پایگاه‌های اجتماعی را شگفت آور توصیف کرده بودند.

مسئولان آمریکایی مهارت داعش در این پایگاه‌ها را اینگونه تفسیر می‌کنند که داعش یک تشکیلات فاقد مرکزیت است که این امر به افراد مختلف وابسته و حامی داعش اجازه می‌دهد تا فعالیت های خود را مستقل انجام دهند و هر آنچه که می خواهند بدون هیچ هماهنگی با رهبران اجرا کنند. 

تحلیل‌گران معتقدند که داعش از طریق همین تمرکز زدایی به یک جریان تروریستی مخفی تبدیل شود که از حضور و گستردگی حوزه فعالیت بسیاری برخوردار است که این امر تضمینی برای قدرت داعش برای انجام حملات تروریستی پراکنده است.

 

مطالب مرتبط:

انتقاد شدید رئیس سابق اطلاعات عربستان از آمریکا

رئیس جمهور چین به ارتش دستور آماده باش داد

واکنش آمریکا به قطع روابط دیپلماتیک ایران و عربستا

اعطای مجوز به زنان عربستانی برای فعالیت در مشاغل ن

داعش و طالبان برای آغاز عملیات‌های بهاری در شمال ا

 

زنی که مورد آزار جنسی ترامپ قرار گرفته بود از او ش

۸۴۰۰ سرباز آمریکایی در افغانستان باقی خواهند ماند

واکنش مردم اتریش به آزار و اذیت یک زن محجبه در این

حرمت تکفیر اهل قبله در منابع معتبر حدیثی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات