b_0_0_0_10_images_IMG12580179.jpg

اساس نیوز ؛ عبدالفتاح السیسی ، رئیس‌جمهور مصر روز یکشنبه (دیروز) در مراسم افتتاح مقر فرماندهی مبارزه با تروریسم در شمال شرقی این کشور، با هشدار به گروه‌های مسلح گفت: «یا شما را شکست می‌دهیم یا اینکه می‌میریم».


السیسی همچنین تصریح کرد که نیروهای مسلح و پلیس مصر هرگز به هیچ دشمنی اجازه نخواهند داد به مصر نزدیک شده یا طرح‌های ملی در حال اجرای این کشور را به بازی بگیرند.


رئیس‌جمهور مصر که با یونیفرم نظامی در این مراسم حضور یافته بود، به «محمد فرید» رئیس ستاد مشترک ارتش دستور داد که با استفاده از زور گروه‌های مسلح را نابود کند.


وی افزود : «هر کس خود را تسلیم کرد مطابق قانون محاکمه می‌شود اما کسانی که سلاح حمل می‌کنند نه (و با آنها به گونه دیگری برخورد می‌کنیم).»


السیسی مقر فرماندهی «شرق القناة» برای مبارزه با تروریسم را افتتاح کرد که در این مراسم «شریف اسماعیل» نخست‌وزیر، «صدقی صبحی» فرمانده کل نیروهای مسلح و وزیر دفاع، «محمد فرید» رئیس ستاد مشترک ارتش مصر و تعدادی از وزرا و استانداران و فرمانده نظامی حضور داشتند.


در حالیکه کمتر از ۲۰ روز دیگر به برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری مصر باقی مانده است ارتش این کشور به دستور السیسی اجرای عملیات بزرگ مبارزه با گروه‌های مسلح در شبه‌جزیره سیناء با عنوان «سیناء ۲۰۱۸» را از دو هفته پیش آغاز کرده است.

مطالب مرتبط:

پاپ یک خودروی لامبورگینی هدیه گرفت

سنگاپور در آستانه انتخاب رئیس جمهور جدید مسلمان

حمایت رئیس‌جمهور غنا از حق حجاب بانوان مسلمان

نظامیان آمریکا در اینجرلیک در کودتای ترکیه دست داش

ا

حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به غزه

امیر کویت حج امسال را «موفقیت بزرگ» عنوان کرد

بودجه 77 میلیون‌ دلاری دولت قزاقستان برای مبارزه ب

غذای حلال به فضا می‌رود

 

دانشجوی محجبه کانادایی ازشرکت در امتحان محروم شد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات