b_0_0_0_10_images_IMG12580179.jpg

اساس نیوز ؛ عبدالفتاح السیسی ، رئیس‌جمهور مصر روز یکشنبه (دیروز) در مراسم افتتاح مقر فرماندهی مبارزه با تروریسم در شمال شرقی این کشور، با هشدار به گروه‌های مسلح گفت: «یا شما را شکست می‌دهیم یا اینکه می‌میریم».


السیسی همچنین تصریح کرد که نیروهای مسلح و پلیس مصر هرگز به هیچ دشمنی اجازه نخواهند داد به مصر نزدیک شده یا طرح‌های ملی در حال اجرای این کشور را به بازی بگیرند.


رئیس‌جمهور مصر که با یونیفرم نظامی در این مراسم حضور یافته بود، به «محمد فرید» رئیس ستاد مشترک ارتش دستور داد که با استفاده از زور گروه‌های مسلح را نابود کند.


وی افزود : «هر کس خود را تسلیم کرد مطابق قانون محاکمه می‌شود اما کسانی که سلاح حمل می‌کنند نه (و با آنها به گونه دیگری برخورد می‌کنیم).»


السیسی مقر فرماندهی «شرق القناة» برای مبارزه با تروریسم را افتتاح کرد که در این مراسم «شریف اسماعیل» نخست‌وزیر، «صدقی صبحی» فرمانده کل نیروهای مسلح و وزیر دفاع، «محمد فرید» رئیس ستاد مشترک ارتش مصر و تعدادی از وزرا و استانداران و فرمانده نظامی حضور داشتند.


در حالیکه کمتر از ۲۰ روز دیگر به برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری مصر باقی مانده است ارتش این کشور به دستور السیسی اجرای عملیات بزرگ مبارزه با گروه‌های مسلح در شبه‌جزیره سیناء با عنوان «سیناء ۲۰۱۸» را از دو هفته پیش آغاز کرده است.

مطالب مرتبط:

مخالفت مجلس اعیان انگلیس با استقلال اقلیم کردستان

الازهر مصر : نماز جمعه واجب عینی است و ترک آن بدون

مرگ انسانها در شرق آفریقا و یمن

آخوند مردانی :هیچ یک از مذاهب اسلامی رفتارهای داعش

ا

صادق زیباکلام:براندازی نظام ،ایران را وارد جنگ داخ

لاوروف: دعوت به تغییر نظام در سوریه، نفاق است

ممنوعیت دو سوال شیعی یا سنی در کویت

ترامپ: تنها به فشار اقتصادی علیه ایران فکر می کنم

آیا " دین از دست می رود "؟

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات