b_0_0_0_10_images_880x495_story170d4f335680526eadc56c4d6100bf32_173191.jpg

اساس نیوز ؛ پروفسور علی قره‌ داغی دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مسلمان در واکنش به تصمیم آمریکا مبنی بر نقل سفارت این کشور به قدس در ماه مه آینده طی بیانیه ای اعلام کرد: رهبران و مردم فلسطین، کشورهای اسلامی، عربی و تمام بشریت را به خیزش برای حمایت از نخستین قبله، محل اسرا و معراج محمد (ص) و ولادت عیسی (ع) فرامی خوانیم.


در این بیانیه ای همچنین آمده است: « مسئله قدس این مسئله تمام امت است و کوتاهی در قبال آن نزد خداوند تعالی، تاریخ و نسل های آینده بخشیده نخواهد شد. رهبران کشورهای اسلامی، قدس و مسجدالاقصی بر گردن شما امانت و کوتاهی در آن کوتاهی در حق مسجدالحرام است.


این رهبران از تمام حقوق مشروع دیپلماتیک، اقتصادی و غیره برای جلوگیری از این اقدامات آمریکا استفاده کنند. انتقال سفارت آمریکا به قدس در ماه مه آینده اعلام جنگ علیه مسلمانان، گامی برای تحکیم اشغالگر و غیرقابل قبول است».


گفتنی است روز جمعه گذشته یک مقام بلندپایه در وزارت خارجه آمریکا که نخواست نامش ذکر شود به خبرنگار آناتولی گفت که سفارت کشورش در ماه مه آینده از تل‌آویو به قدس منتقل خواهد شد و دیوید فریدمن کار خود را به عنوان سفیر ادامه خواهد داد.


این مقام آمریکایی همچنین از شروع به کار این سفارتخانه همزمان با هفتادمین سالگرد تاسیس دولت اسرائیل خبر داد و اعلام کرد که محل اینآن در منطقه آرنونا واقع در قدس که کنسولگری آمریکا نیز در این منطقه واقع شده، خواهد بود.


پیش از این نیز یسرائیل کاتز، وزیر اطلاعات و حمل و نقل اسرائیل اظهار داشته که تصمیم دولت آمریکا در انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به قدس، 14 مه، همزمان با اعلام موجودیت کشور اسرائیل عملی خواهد شد.

مطالب مرتبط:

کارشناس بی بی سی: سعد حریری به دستور عربستان کنار

پسر محمد علی کلی بخاطرداشتن نام اسلامی در فرودگاه

 

خون مسلمانان آراکان , چند بشکه نفت می ارزد؟

بنگلادش پناهجویان روهینگیایی را به جزیره غیر مسکون

ا

شیعه و سنی کویت با نماز وحدت به صورت دشمن سیلی زدن

وزیر کشور جمهوری خودمختار نخجوان برکنار و به حبس خ

سخنان شیخ حبیب علی الجفری در مورد داعش و خواهرانش

طرح تحریم ایران، روسیه و کره شمالی به تصویب رسید

انتصاب یک زن بعنوان معاون وزیر امور دیانت در ترکیه

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز