b_0_0_0_10_images_1162501.jpg

اساس نیوز به نقل از ایندیا تایمز، وزارت امور خارجه پاکستان ، درباره این حمله که یکی از شدیدترین حملات به یک پایگاه نظامی هند در چند ماه اخیر است بیانیه ای صادر کرد و در آن به اتهامات هند مبنی بر اینکه این حملات با حمایت پاکستان انجام شده واکنش نشان داد.


وزارت امورخارجه پاکستان در این بیانیه اظهار کرد که این اتهامات بی پایه و اساس مقامات هندی بدون انجام تحقیقات لازم و کامل پس از هر سانحه ای امری شناخته شده است.


این بیانیه با بیان اینکه امیدواریم جامعه بین المللی، هند را ملزم به توقف خشونت ها و نقض حقوق بشر در کشمیر کند، هشدار داد هند نباید به هیچ اقدام تلافی جویانه فراتر از مرزهای خود روی آورد.


در حمله روز شنبه چند شبه نظامی به پایگاه ارتش هند در شهر سونژوان 9 نفر کشته و 5 نفر دیگر مجروح شدند.

مقامات هندی می گویند مهاجمان از اعضای گروه «جیش محمد» بوده اند. این گروه در پاکستان پایگاه دارد و تاکنون حملات زیادی را علیه نیروهای امنیتی هند ترتیب داده است.


هند بارها پاکستان را به آموزش و حمایت از گروه های تروریستی متهم کرده و اعلام کرده است که اسلام آباد این گروه های شبه نظامی را برای انجام خراب کاری و حمله به نیروهای نظامی هند به خاک این کشور وارد می کند. اما پاکستان همیشه این اتهامات دهلی نو را رد کرده است.


شبه نظامیان پاکستانی در ماه سپتامبر سال گذشته نیز به پایگاه ارتش هند در اوری حمله کردند که بر اثر آن 19 سرباز هندی کشته و 19 نفر دیگر مجروح شدند.


پس از این حمله، ارتش هند در اقدامی تلافی جویانه، به هفت پایگاه شبه نظامیان در خاک پاکستان حمله کرد.

به گفته مقامات دفاعی هند دراین حمله بیش از 35 شبه نظامی و 9 نیروی نظامی پاکستان کشته شده اند.

موارد نقض آتش بس و درگیری های پراکنده در امتداد مرز های واقعی کنترل و بین المللی پس از حمله محدود هند به پایگاه های شبه نظامیان در خاک پاکستان افزایش یافته است.


بخشی از کشمیر درخاک هند و بخشی دیگر درخاک پاکستان قراردارد. هر دو کشور ادعای مالکیت بر تمام کشمیر را دارند و همین موضوع یکی ازعلل اصلی مناقشه دیرینه میان دهلی نو و اسلام آباد از زمان استقلال پاکستان از هند در سال 1947میلادی تاکنون است.

مطالب مرتبط:

بن علی ییلدیریم نخست وزیر جدید ترکیه شد

چرا غربی ها اسلام را تهدید حساب می کنند, نه چین ر

دولت افغانستان : اعلام آتش بس از27رمضان تا پنجم عی

شهادت دهها سوری در گلوله باران تروریست ها در حلب

تاسیس جمعیت تعدد زوجات در عربستان

نخست وزیر سابق قطر:در سوریه مرتکب اشتباه شدیم

نابودی کل ذخایر ارزی عربستان در کمتر از 5 سال!

هشدار سازمان ملل در مورد احتمال حمله اتمی تروریست‌

 

اولین توجیه امنیتی هیلاری کلینتون برگزار شد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز