b_0_0_0_10_images_1545753_413.jpg

اساس نیوز به نقل از روزنامه عکاظ , در ادامه تحولات سریع در متن جامعه سعودی، پوشیدن چادر برای زنان در این کشور غیرالزامی ارزیابی شده است.


به دنبال تغییر و تحولات در عربستان سعودی این بار شورای علمای عربستان اعلام کرد: زنان سعودی دیگر نیازی نیست از چادر استفاده کنند به شرط اینکه ساده پوش باشند!


در ادامه در عربستان سعودی یک نشانه تازه از آسان گیری در قبال زنان کشور آشکار شده است. شورای علمای این کشور اعلام کرد خانم های سعودی دیگر نیازی نیست چادر (عبایه) به تن کنند، به شرط اینکه ساده پوش باشند. نخستین بار است که شاهد چنین گفتمانی در عربستان سعودی هستیم.


چادر یک پوشش کامل است که دستان و پاهای زنان را در بر می گیرد. این پوشش در عربستان سعودی تا همین دو سال قبل آنچنان الزامی بوده است که در صورتی که خانمی از آن در انظار عمومی اجتناب می کرد می توانست به زندان بیفتد. با این حال یک شیخ بسیار پرطرفدار که عضو شورای علمای این کشور نیز هست، در برنامه رادیویی اش این شرایط را کاملا دگرگون کرده است. وی در رادیو اعلام کرد که از نظر دینی هیچ اجباری برای حمل این پوشش سنتی توسط خانم ها وجود ندارد.


شیخ عبدالله المطلق می گوید: بیش از نود درصد زنان مسلمان پرهیزگار در جهان اسلام چادر ( عبایه) سر نمی کنند و اصلا این پوشش را نمی شناسند. ما نیز نباید خانم ها را به حمل این پوشش اجبار کنیم.

مطالب مرتبط:

فرار داعشی ها از موصل / تروریست ها در راه ترکیه و

دستگیری دو مظنون تروریست در بلژیک

حماس: دیگر دغدغه ای برای رویارویی با دشمن نداریم

نیکی هیلی اعضای سازمان ملل را درباره رأی فلسطین ته

کشانده شدن عراق به جنگ داخلی

ا

قطع کمک های مالی امریکا به کلاه سفیدها

ممنوعیت حجاب در دانشگاه‌ های فرانسه از سر گرفته شد

مسجدی که نماد ترس از داعش شده بود آزاد شد

ا

نمازجمعه بندرترکمن باموضوع قربانی وشرایط آن

 

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات