b_0_0_0_10_images_07863786.jpg

اساس نیوز ؛ منابع دولتی هند اعلام کردند به دلیل بحران سیاسی ایجاد شده میان دادگاه عالی و دولت مالدیو، دهلی نو نیروهای خود را برای مداخله احتمالی در این بحران به حالت آماده باش درآورده است. هند بطور سنتی حامی سیاسی و مالی همسایه جنوبی خود در اقیانوس هند بوده است.


به نقل از رسانه های هند ، دهلی همچنین روز گذشته از وضعیت ایجاد شده در مالدیو اعلام نگرانی کرد و برای شهروندان خود که قصد سفر به مالدیو دارند اخطار سفر صادر کرد و از شهروندان هندی که هم اکنون در مالدیو هستند اخطار داد تا از حضور در اجتماعات خودداری کنند.


این تصمیم به نیروهای امنیتی اختیار کامل می دهد که هر فرد یا گروه مظنونی را بازداشت کند.


منابع دولتی هند نیز در واکنش به تشدید بحران سیاسی در مالدیو اعلام کردند که نیروهای ارتش این کشور را در یک پایگاه نظامی در جنوب هند در حالت آماده باش قرار داده اند تا برای رویارویی با هرگونه بحران یا نیاز دولت مالدیو آمادگی داشته باشند.


این درحالی است که محمد نشید رئیس جمهوری اسبق و تبعید شده مالدیو خواهان مداخله دیپلماتیک و نظامی هند برای حل بحران سیاسی در این کشور شده است.


بحران در مالدیو زمانی شدت گرفت که عبدالله یمین رئیس جمهوری این کشور یک حالت اضطراری 15 روزه در این کشور کوچک جزیره ای اعلام و دو قاضی ارشد دادگاه عالی این کشور را بازداشت کرد.


رئیس جمهوری مالدیو دادگاه عالی این کشور را به توطئه برای کنار گذاشتن وی از قدرت متهم کرده است.


احزاب سیاسی مالدیو رئیس جمهوری این کشور را متهم به فساد بی سابقه، ازجمله استفاده از دارایی ها و بودجه دولت به نفع خود، خانواده و همکاران سیاسی خود کرده اند.


پس از این بازداشت ها، دادگاه عالی مالدیو حکم خود مبنی بر آزادی زندانیان و رهبران سیاسی این کشور را به دلیل آنچه ' نگرانی های مطرح شده از سوی رئیس جمهوری، حکم صادر شده مبنی بر آزادی رهبران سیاسی لغو می شود.


بحران سیاسی در مالدیو در حالی افزایش می یابد که روز گذشته رئیس جمهوری این کشور برای بار دوم در سه روز گذشته یک رئیس پلیس ملی این کشور را اخراج کرد.


مالدیو کشوری جزیره‌ای است که در در جنوب غربی هند، در اقیانوس هند واقع شده است. جمعیت این کشور که بهشت گردشگران نامیده می شود کمتر از 500هزار نفر است.


به دلیل نزدیکی نژادی و فرهنگی، هند به طور سنتی حامی بزرگ این کشور محسوب شده و نقش بسیار پررنگی در تحولات سیاسی آن دارد اما اخیرا چین نیز در راستای بسط قدرت خود در منطقه اقیانوس هند به این کشور علاقمند شده است. این امر باعث شده است که هند ، تحولات سیاسی و اقتصادی مالدیو را با دقت بیشتری زیر نظر بگیرد وحتی رهبران این کشور مانند نخست وزیر نارندرا مودی و وزیر خارجه سوشما سواراج نیز نسبت به تضعیف قدرت هند در این جزیره کوچک هشدار داده اند.

مطالب مرتبط:

ضرب و شتم یک مرد مسلمان در نیویورک با فریاد «داعش،

تاکید اخوان‌المسلمین مصر بر تغییر مسالمت‌آمیز قدرت

مولوی مومنی: علم اندوزی در اسلام از جایگاه بالایی

راهب هندی مسلمانان کشمیر را تهدید به حمله مسلحانه

شرط حضور زنان مجرد زیر ۴۵ سال در حج تمتع

مربی تیم "فنرباغچه" , قرار را بر فرار ترجیح داد

ا

تخریب اموال دومسجد کانادایی در عرض یه هفته

ا

قطع مرز زمینی عربستان با قطر با احداث کانال آبی

مدیر شعبه سازمان عفو بین الملل در ترکیه راهی زندا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات